Drawing in the Present Tense

Autor: Anglicky2023Thames & Hudson

Bohatě ilustrovaný, aktuální přehled nových přístupů v kresbě, zasazený do kontextu posledního vývoje jiných forem současného umění.

1 140 
včetně dph
do týdne
Název: Drawing in the Present Tense  ISBN: 9780500294932  Jazyk: Anglicky  Rok:   EAN: 9780500294932  Hmotnost: 1.90 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 280  Rozměr: 244x325 cm  Nakladatel: Thames & Hudson
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Drawing in the Present Tense, Roger Malbert, Claire Gilman

Tato kniha zkoumá různé způsoby, jakými současní umělci z celého světa dospěli ke kresbě jako k primárnímu, někdy i jedinému prvku své praxe a k prvku, který je autonomní: je cílem sám o sobě spíše než prostředkem k dosažení cíle. v jiném, podstatnějším médiu. Jaké hodnoty lze v éře pokročilých technologií, kdy se zrychlila tvorba obrazu – potenciálně nad kapacitu lidské pozornosti – přičíst pomalému, záměrnému procesu ručního kreslení?

Umělecká díla obsažená v tomto svazku se neomezují pouze na tradiční nástroje – lze kreslit i na počítači, tabletu nebo chytrém telefonu a příklady digitální kresby jsou do vyprávění začleněny nikoli jako samostatná kategorie, ale jako jedno médium z mnoha. Tento výběr mezinárodních umělců různého původu a zkušeností, tematicky seskupený podle specifických přístupů, včetně abstrakce a figurace, přírody a vyumělkovanosti, sociálního pozorování a kritiky, s esejemi a celovečerními hrami pro každou sekci, zahrnuje nejen známá jména jako Michael Armitage, Camille. Henrot, Robert Longo, Amy Sillman a Kara Walker, ale také řada nových talentů.

Krásně prezentované ve vizuálně přitažlivém a hmatovém formátu s nádechem uměleckého portfolia, toto je inspirativní přehled nejlepších kreslicích postupů současnosti.

Drawing in the Present Tense