Detracta larva juris naturae.

Autor
InformaceNěmecky, 2006
PopisStudien zu einer Skizze Wenzel Lorenz Reiners und zur Dekoration der Klosterbibliothek in Brevnov. Kniha obsahuje tři studie věnované skice Václava Va…
více informací
Dostupnostskladem u partnera
Cena s DPH
350
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN8086890090
EAN9788086890090
JazykNěmecky
Rok vydání
Hmotnost0.37 Kg
Rozměr140x210
Vazbaměkká vazba
Počet stran176

Bližší informace o knize "Detracta larva juris naturae."

Studien zu einer Skizze Wenzel Lorenz Reiners und zur Dekoration der Klosterbibliothek in Brevnov. Kniha obsahuje tři studie věnované skice Václava Vavřince Reinera (ze sbírky Národní galerie v Praze) a výzdobě knihovny benediktinského kláštera v Břevnově. Detracta larva juris naturae., autor Mádl, Martin – Schlecht, Anke – Vondráčková, Marcela.


Anotace knihy " Detracta larva juris naturae., autor Mádl, Martin – Schlecht, Anke – Vondráčková, Marcela"

Anke Schlecht se věnuje formální analýze malby a ikonografickému výkladu jednotlivých vyobrazených motivů, zejména motivu ničení zakázaných knih ve výtvarném umění raného novověku. Martin Mádl se pokouší Reinerovu skicu, která je návrhem nástropní malby pro klášterní knihovní sál, spojit s nerealizovanou výzdobou v knihovně břevnovského kláštera a dotýká se konfliktu mezi tradičním katolickým a novým osvícenským pojetím přirozeného práva a odrazu diskuse na toto téma ve výtvarném umění. Obsah skici pak vysvětluje s ohledem na náboženské a historické cítění benediktinského řádu a na jeho vztah ke vzdělání. Marcela Vondráčková se pak zabývá dochovanou výzdobou břevnovské knihovny, kterou tvoří alegorické malby Felixe Antona Schefflera..
Artefactum

Listování v knize: Detracta larva juris naturae.

Obsah knihy [pdf; 0,1 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz