Denní dění

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisŽánrové výjevy obrazů jsou působivým zobrazením minulosti při realistickém zachycení dávné podoby společnosti, třeba prostřednictvím mondénní rodiny, …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
390
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN9788074152245
EAN9788074152245
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr210 x 270
Vazbavázaná
Počet stran152

Bližší informace o knize "Denní dění"

Žánrové výjevy obrazů jsou působivým zobrazením minulosti při realistickém zachycení dávné podoby společnosti, třeba prostřednictvím mondénní rodiny, řemeslných činností, národopisných tradic a zvyklostí či tradičních obřadů, slavností nebo sportovních klání. Denní dění, autor Šmidrkal Pavel (ed.).


Anotace knihy " Denní dění, autor Šmidrkal Pavel (ed.)"

Výjevy nepředstavují stav obyčejnosti, jak by se při prvním pohledu na různé typy řemeslníků, trhovců i jiných profesí nabízelo, ale nesou v sobě i mnohé znaky výjimečnosti, přičemž uplatňují tou, či onou formou uměleckého zobrazení také vznešenost a půvab, humor, pošklebek, výsměch, sarkasmus a ironii. Postavy mezi sebou začasté vedou dialog v citovém pohnutí: rozjímají, handrkují se a rozčilují, štěbetají, kafrají, oblažují se drby, urážejí se a popichují, stěžují si a žalují na sebe, ale také se uklidňují a velebí navzájem nebo utěšují laskavým slovem. Jde o dovedné zobrazení pocitů a pohnutek vyjadřovaných mimikou a pohybem..
neuveden


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz