Dělat okna tam, kde dříve byly zdi / Making Windows Where There Were Once Walls

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisKniha „Dělat okna tam, kde dříve byly zdi“ se věnuje současné evropské figurativní malbě ze sbírky předního českého sběratele Roberta Runtáka. Čeština…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 990 Kč - SLEVA
Cena s DPH
870
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN9788074671203
EAN9788074671203
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.72 Kg
Rozměr215x280 mm
Vazbavázaná
Počet stran160

Bližší informace o knize "Dělat okna tam, kde dříve byly zdi / Making Windows Where There Were Once Walls"

Kniha „Dělat okna tam, kde dříve byly zdi“ se věnuje současné evropské figurativní malbě ze sbírky předního českého sběratele Roberta Runtáka. Čeština + angličtina Dělat okna tam, kde dříve byly zdi / Making Windows Where There Were Once Walls, autor Jane Neal, Jan Kudrna, Mark Sanders.


Anotace knihy " Dělat okna tam, kde dříve byly zdi / Making Windows Where There Were Once Walls, autor Jane Neal, Jan Kudrna, Mark Sanders"

Je rozdělená do tří hlavních částí zpracovaných třemi autory, které se věnují jak stěžejním tendencím sbírky samotné, tak sběratelství a v neposlední řadě také osobě sběratele a jeho pomyslné cestě k sběratelství a umění jako takovému. Kniha má však i ambici k obecným přesahům. Především text britské historičky umění Jane Nealové Odcizený jedinec, ztráta sebe sama a otázka lidskosti je pozoruhodným exkurzem nejen do problematiky současné figurativní malby, ale také jistou úvahou nad současným stavem našeho bytí. Zaobírá se mimo jiné odcizením člověka a hledáním smyslu vlastní existence v kulisách dnešního světa, tak bytostně ovlivněného blahobytem, masovými médii a sociálními sítěmi. Právě na tato témata reagují mnozí autoři zastoupení ve sbírce. V knize je představeno více než třicet autorů. Kniha však není jen o významných autorech současné evropské scény, jako jsou Martin Eder, Daniel Richter, Tim Eitel, Jonathan Wateridge či Jake a Dinos Chapmanové, nýbrž zároveň o celé řadě mladých talentovaných malířů. Logicky nemůže být vyčerpávající, je ovšem jednou z mála zpráv o umělcích tvořících v současné době v Evropě. Důležitou součástí knihy je obsáhlý rejstřík autorů ve sbírce zastoupených, zahrnující jejich profily i výběr nejzásadnějších výstav. Kniha je bilingvní česko-anglická, je k ní připojen samostatný šestnáctistránkový katalog, který dokumentuje podobu stejnojmenné výstavy v Galerii výtvarného umění v Ostravě..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Dělat okna tam, kde dříve byly zdi / Making Windows Where There Were Once Walls

Dělat okna tam, kde dříve byly zdi / Making Windows Where There Were Once Walls - examplesDělat okna tam, kde dříve byly zdi / Making Windows Where There Were Once Walls - examplesDělat okna tam, kde dříve byly zdi / Making Windows Where There Were Once Walls - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz