Bible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad)

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisZcela ojedinělé vydání bible s výtvarným doprovodem Bohuslava Reynka v exkluzivním provedení. Bible ilustrované díly význačných umělců se řadí ke sběr…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelEuromedia
ISBN80-87543-06-1
EAN9788087543061
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost5.67 Kg
Rozměr260 x 342
Vazbavázaná
Počet stran912

Bližší informace o knize "Bible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad)"

Zcela ojedinělé vydání bible s výtvarným doprovodem Bohuslava Reynka v exkluzivním provedení. Bible ilustrované díly význačných umělců se řadí ke sběratelským skvostům. V podstatě jde o vzácné tisky své doby, jejichž hodnota je nejen duchovní, ale také investiční. BIBLE REYNEK byla vydána při příležitosti strhující výstavy Bohuslava Reynka ve Valdštejnské jízdárně. Bible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad), autor Překlad František X. a Dagmar Halasovi.


Anotace knihy " Bible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad), autor Překlad František X. a Dagmar Halasovi"

Bible má elegantní světlou koženou vazbu s reliéfní ražbou a vloženou ilustrací na obálce a je opatřena zlatou ořízkou, v níž je ještě provedena reliéfní ražba jména REYNEK.

Zlatá ražba se vyrábí ruční technologií, která je naprosto unikátní a velmi náročná na provedení. Ražením do zlata přitom dochází k přirozenému shrnutí papíru, což knize dodává punc originality.

Celkový náklad tohoto vydání je pouhých 250 kusů a jeho unikátnost je dána také skutečností, že každá z těchto knih je opatřena jedním originálním grafickým listem.

Grafiky byly vytištěny v letošním roce v grafické dílně pana Milana Dřímala v Praze z původních matric Bohuslava Reynka, které k tomuto účelu laskavě poskytla vnučka autora paní Veronika Reynková a její Nadace Reynek.

Jedinečné vydání bible v tzv. jeruzalémském překladu obsahuje v této podobě dosud nepublikovaný soubor 105 dokonale reprodukovaných grafik významného českého malíře a básníka Bohuslava Reynka.

Bible Reynek obsahuje úplné znění Starého a Nového zákona, jež bylo převzato z prvního kompletního českého vydání Jeruzalémské bible z roku 2009. (Překlad z francouzštiny František X. a Dagmar Halasovi.)

Podoba této unikátní publikace vznikla ve spolupráci významných osobností současného českého knižního designu – prof. Ing. Arch. Zdeňka Zieglera, který navrhl podobu obálky a Aleše Najbrta, který ve svém studiu vytvořil celkové grafické řešení publikace..
Euromedia

Obsah knihy: Bible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad)

Bible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad) - examplesBible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad) - examplesBible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad) - examplesBible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad) - examplesBible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad) - examplesBible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad) - examplesBible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad) - examplesBible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad) - examplesBible Reynek - ve sběratelském provedení (limitovaný náklad) - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz