Atlas spontánního umění

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisMonumentální sochy tesané rovnou do skály, kamenné hlavičky z patníků podél cest, zahrada vyzdobená betonovými postavičkami v zářivých barvách, malova…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtMap
ISBN978-80-906599-1-9
EAN9788090659919
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.55 Kg
Rozměr136 x 203
Vazbabrožovaná
Počet stran272

Bližší informace o knize "Atlas spontánního umění"

Monumentální sochy tesané rovnou do skály, kamenné hlavičky z patníků podél cest, zahrada vyzdobená betonovými postavičkami v zářivých barvách, malovaný vinný sklep nebo soukromý pozemek přetvořený svým majitelem na svérázný autorský „dinopark“, tento průvodce zahrnuje 16 míst s málo známými díly a 9 muzeí s expozicemi uměleckých autodidaktů, která jsou veřejnosti přístupná v České republice, a to napříč kategoriemi art brut, medijní tvorby, lidového či naivního umění. Atlas spontánního umění, autor Pavel Konečný, Šimon Kadlčák.


Anotace knihy " Atlas spontánního umění, autor Pavel Konečný, Šimon Kadlčák"

Pod souborným názvem Atlas spontánního umění je shrnul a okomentoval dlouholetý propagátor a sběratel marginálních uměleckých projevů Pavel Konečný.

Čtenáři nabízí, až na několik výjimek, statě všech zúčastněných autorů posledního sjezdu, který se uskutečnil 16.–18. září 2015 na půdě olomoucké Katedry dějin umění. Celkem pět tematických bloků, I. Dějiny umění jako věda, „ne-věda“ a „pseudověda“; II. Dějiny umění a vědy o mysli dnes; III. Vědecké objevy a staré umění; IV. Dějiny umění a tajné vědy; V. Umělecký výzkum, ukazuje, jak jednotliví účastníci sjezdu uchopují složitě definovatelný vztah mezi uměním a vědou. Sborník čítá celkem čtyřiadvacet vědeckých příspěvků, včetně úvodních statí vedoucích sekcí, které přibližují koncepci a hlavní teoretickou bázi zařazených textů. Cílem publikace není odpovědět na všechny vznesené otázky, ale naopak otevřít nový prostor pro celospolečenskou diskuzi o pozici věd o umění na poli vědeckého bádání jako takového.
Autoři: Matthew Rampley, Rostislav Švácha, Jindřich Vybíral, Milena Bartlová, Jakub Stejskal, Marie Rakušanová, Tomáš Winter, Tomáš Pospiszyl, Karel Císař ad..
ArtMap

Obsah knihy: Atlas spontánního umění

Atlas spontánního umění - examplesAtlas spontánního umění - examplesAtlas spontánního umění - examplesAtlas spontánního umění - examplesAtlas spontánního umění - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení