Alois Wierer. Malíř staré Prahy

Autor: Česky2022Arbor Vitae

Alois Wierer (1878 – 1947) byl malíř, grafik, ilustrátor a scénograf. Wierorova tvorba je pevně spojena s Prahou. Je jedním z autorů první generace české moderní grafiky. Jeho raná tvorba je spojena se skupinou pražských německých dekadentů soustředěných okolo Gustava Meyrinka a Paula Leppina.

1 290 
včetně dph
skladem
Název: Alois Wierer. Malíř staré Prahy  ISBN: 9788074671623  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074671623  Hmotnost: 1.80 kg  Vazba: V8  Počet stran: 296  Rozměr: 210x285 mm  Nakladatel: Arbor Vitae
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Alois Wierer. Malíř staré Prahy, Pavel Růt, Karel Kolařík

Wiererovo dílo zahrnuje vedle olejomaleb, kreseb, lept, litografii a dřevoryt. Jako ilustrátor zúročil dobu svého pařížského studia v románu Zabiják Emila Zoly vydaného nakladatelstvím Josef R. Vilímek, následovaly ilustrace k Židovským písním, Povídkám Malostranským Jana Nerudy, Babičce Boženy Němcové a dalším knihám. Jako scénograf pracoval pro Nové německé divadlo v Praze. S V. H. Brunnerem sdílel vášeň pro loutkové divadlo, pro které mimo kulis vytvořil i několik výprav, a jako téma se stalo i jedním z námětů jeho volné malířské tvorby. Po vzniku první republiky je nucen přizpůsobit se vkusu pražských Němců a stává se jedním z autorů takzvaného třetího rokoka. S malou nadsázkou lze říci, že je jeho tvůrcem.

Vznik publikace finančně podpořilo Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kultury České republiky a Hlavní město Praha.

Alois Wierer. Malíř staré Prahy