Alfons Mucha, Slovanstvo bratrské

Sleva 20%
Autor
InformaceČesky, 2005
PopisPublikace představuje jedinečný, dosud nezveřejněný soubor barevných akvarelů a tužkových kreseb ze sbírek Galerie hlavního města Prahy, které Alfons …
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena499 Kč - SLEVA 20%
Cena s DPH
399
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGallery
ISBN80-86010-94-6
EAN9788086010946
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.22 Kg
Rozměr300 x 230 mm
Vazbapevná vazba s přebalem
Počet stran100

Bližší informace o knize "Alfons Mucha, Slovanstvo bratrské"

Publikace představuje jedinečný, dosud nezveřejněný soubor barevných akvarelů a tužkových kreseb ze sbírek Galerie hlavního města Prahy, které Alfons Mucha vytvořil jako originální návrhy pro noční slavnostní hry v Praze na Vltavě, pořádané u příležitosti VIII. všesokolského sletu v roce 1926. Alfons Mucha, Slovanstvo bratrské, autor Fraternal Slavdom.


Anotace knihy " Alfons Mucha, Slovanstvo bratrské, autor Fraternal Slavdom"

Pod vzletným názvem Slovanstvo bratrské tato slavnost myšlenkově i stylově vycházela z Muchova životního díla – cyklu monumentálních obrazů Slovanská epopej a názorně rozvíjela utopickou představu dávného i budoucího plodného slovanského bratření.
Velkolepé představení, kterého se na řece zúčastnilo přes dva tisíce účinkujících a z břehů i lodí je sledovalo množství nadšených diváků, mělo mít několik repríz. Díky nepříznivému počasí se však uskutečnilo jen první provedení: část dekorací zničil vítr a déšť a vzala je voda. Další provozování bylo zakázáno.
Scénář publikace, její textovou i obrazovou část připravili
Lenka Bydžovská a Karel Srp.
Graficky upravil Milan Jaroš..
Gallery

Obsah knihy: Alfons Mucha, Slovanstvo bratrské

Alfons Mucha, Slovanstvo bratrské - examplesAlfons Mucha, Slovanstvo bratrské - examplesAlfons Mucha, Slovanstvo bratrské - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz