Aenigma. Sto let antroposofického umění

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisZdálo by se, že dějiny umění 20. století každé větší umělecké hnutí fakticky popsaly a chronologicky zařadily. To, že teosofka a antroposofka Hilma af…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 690
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN978-80-7467-085-5
EAN9788074670855
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.42 Kg
Rozměr264 x 230 mm
Vazbavázaná
Počet stran400

Bližší informace o knize "Aenigma. Sto let antroposofického umění"

Zdálo by se, že dějiny umění 20. století každé větší umělecké hnutí fakticky popsaly a chronologicky zařadily. To, že teosofka a antroposofka Hilma af Klintová v posledních letech otřese kodifikovanými dějinami abstraktního umění však téměř nikdo nepředpokládal. Aenigma. Sto let antroposofického umění, autor Reinhold J. Fäth, David Voda.


Anotace knihy " Aenigma. Sto let antroposofického umění, autor Reinhold J. Fäth, David Voda"

Ovšem af Klintová byla jen malou částí velkého uměleckého hnutí, jež celosvětově poprvé ozřejmuje tato monografie. Jeho počátky jsou spjaty s Mnichovem a Stuttgartem (1907–1913), především však s Dornachem u Basileje, kde roku 1913 vznikla reformní umělecká kolonie kolem stavby prvního Goetheana. Na prahu světového konfliktu se do ní uchýlily ezoterně orientované kulturní elity ze západní i východní Evropy, Skandinávie i Ruska, aby následovaly Rudolfa Steinera, charismatického rakouského filozofa, přírodovědce, pedagoga, architekta a redesignéra světa. Monografie vedle studií o antroposofickém umění představuje 125 tvůrců, kteří se mezi lety 1913–2013 pohybovali v mnoha oblastech od malířství, sochařství, grafiky, uměleckého řemesla a designu, textilního umění, tvorby hraček, krásné a dětské knihy a samizdatu až po architekturu, scénografii, eurytmii, poezie a moderní hudbu. Ano, existují dosud nevyslovené a neprobádané – akademickou obcí zamlčené – dějiny antroposofického umění evropského formátu..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Aenigma. Sto let antroposofického umění

Aenigma. Sto let antroposofického umění - examplesAenigma. Sto let antroposofického umění - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz