100 Small Paintings

Autor
InformaceAnglicky, 2021
PopisTomas Rajlich patří k mezinárodně uznávaným nejdůležitějším osobnostem evropského malířství. Jeho monochromatická plátna založená na minimalistické mř…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
890
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKant
ISBN9788074373428
EAN9788074373428
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost2.09 Kg
Rozměr240 × 280 mm
Vazbavázaná
Počet stran258

Bližší informace o knize "100 Small Paintings"

Tomas Rajlich patří k mezinárodně uznávaným nejdůležitějším osobnostem evropského malířství. Jeho monochromatická plátna založená na minimalistické mřížce jsou výsledkem důkladného výzkumu základních prvků malby. 100 Small Paintings, autor Rajlich Tomas.


Anotace knihy " 100 Small Paintings, autor Rajlich Tomas"

Na stovce maleb malého formátu, obsažených v této knize, zkoumá kombinaci neosobní, gestické a tvůrčí síly světla, jedná se o variace na intenzitu, svítivost a lom barvy, přičemž zcela zřejmě zůstávají věcnou malbou. Na počátku sedmdesátých let byl často spojován s minimalismem a fundamentální malbou – pojmem, který zavedlo amsterdamské Stedelijk Museum v roce 1975. Tento proud zahrnuje osobnosti, jako byli Robert Ryman, Robert Mangold, Agnes Martin, v prvních letech též Brice Marden a Gerhard Richter. Rajlich si jako umělec nekompromisní integrity udržuje pozici jednoho z nejvýznamnějších žijících poválečných a současných malířů své generace. Jeho díla byla představena na významných retrospektivních výstavách a stala se součástí sbírek renomovaných světových muzeí, jako jsou Museum Boijmans Van Beuningen v Rotterdamu, Centre Georges Pompidou v Paříži či Museum of Modern Art v New Yorku..
Kant


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz