Viktor Pivovarov: Metafyzika a zoufalství

Autor: Česky2025Dox

Publikace k výstavě Viktora Pivovarova Metafyzika a zoufalství prezentuje autorovy práce z posledních let. Všechna díla mají v DOXu svoji výstavní premiéru: autobiograficky laděný cyklus Básníci a múzy představuje různé podoby a cesty inspirace a líčí všechna možná utrpení i radosti spojené se vznikem uměleckého díla.

1 300 
včetně dph
skladem
Název: Viktor Pivovarov: Metafyzika a zoufalství  Jazyk: Česky  Rok:   ID: b10594  Hmotnost: 1.50 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 270  Rozměr: 320x260 mm  Nakladatel: Dox
  • Doprava od 115 Kč
  • Výdejní místa od 89 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2900 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Viktor Pivovarov: Metafyzika a zoufalství, Viktor Pivovarov, Máša Pivovarová, Otto M. Urban, Tomáš Glanc

Cyklus Metafyzika a zoufalství, který dal název celé výstavě, odkazuje na novinové zprávy, informující o válečných hrůzách na Ukrajině. Metafyzické obrázky s texty jakoby nesouvisí a vyvstává tak otázka, zda je vůbec možné na pozadí těchto děsivých událostí psát básně nebo malovat obrazy. Najdeme zde i starší cyklus z roku 2005. Jde o album, které je svébytným dialogem s Daniilem Charmsem. Publikace nabízí také reflexi umělcova díla: přináší originální autorský text O umělci, který maluje moje obrazy, esej v dopisech kurátorky Máši Pivovarové a eseje editora Otty M. Urbana a Tomáše Glance.

Viktora Pivovarova všichni znají jako výtvarníka, ale on je také básník. Publikace přináší jeho česky dosud nepublikované básně. Za jejich překlady stojí rusistka a překladatelka Jana Kitzlerová, do angličtiny básně převedl výtvarníkův syn Pavel Pepperstein.

Viktor Pivovarov: Metafyzika a zoufalství