Václav Kasík – kola, sny a realita

Autor: Česky2021Národní technické muzeum

Katalog první retrospektivní výstavy průmyslového designéra, původně ilustrátora a grafika Václava Kasíka (1929-2004). m.

320 
včetně dph
skladem
Název: Václav Kasík – kola, sny a realita  ISBN: 978-80-7037-321-7  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788070373217  Hmotnost: 0.90 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 136  Rozměr: 210x260 mm  Nakladatel: Národní technické muzeum
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Václav Kasík – kola, sny a realita, Jiří Hulák

Prototypy motocyklů ČZ vyvinuté ve spolupráci s konstruktérem Františkem Pudilem dokazují, že Kasíkovy návrhy mohly být realizovatelné za podmínky těsné a vstřícné spolupráce konstruktéra a designéra. Václav Kasík proslul i jako nadšený příznivec historických vozidel, především motocyklů. I zde zanechal nesmazatelnou stopu, v níž pokračuje syn Pavel Kasík.

Právě jeho vzpomínky a rodinný archiv jsou také jedním z důležitých „stavebních kamenů“ této publikace. K dalším patří jak dokumentace Kasíkovy ilustrátorské tvorby (knižní grafika, filmový plakát), tak především výběr z mnoha stovek listů Kasíkových skic automobilů a dalších dopravních prostředků. Opomenut není ani pozoruhodný článek Václava Kasíka pro časopis Svět motorů z roku 1960, který jasně dokládá autorovu mimořádnou erudici v otázkách automobilového designu či výtvarných aspektů návrhů automobilových karoserií.

V závěru publikace se také čtenáři seznámí se samotnou výstavou Kasíkovy tvorby z roku 2019 a jejími exponáty, z nichž některé obohatily či v nejbližší době obohatí sbírku průmyslového designu Národního technického muzea.

Publikace Václav Kasík – kola, sny a realita byla připravena a vydána v rámci projektu NAKI II Ministerstva kultury ČR Designéři v českých zemích a československý strojírenský průmysl. Celý rozsáhlý projekt byl řešen v letech 2018-2022 v konsorciu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Národního technického muzea.

Václav Kasík – kola, sny a realita