Staré hračky a jejich příběhy

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisMilada Kollárová studovala na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně. Celý život se věnuje výtvarné činnosti: maluje obrazy nejen s krajinnou tematik…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
29,36
Změna měny Platba v CZK

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelCerm
ISBN9788076230477
EAN9788076230477
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.96 Kg
Rozměr210x300 mm
Vazbavázaná
Počet stran258

Bližší informace o knize "Staré hračky a jejich příběhy"

Milada Kollárová studovala na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně. Celý život se věnuje výtvarné činnosti: maluje obrazy nejen s krajinnou tematikou, ale také abstraktní, a tká autorské tapisérie (gobelíny). Své práce prezentovala jak na samostatných, tak i kolektivních výstavách doma i v zahraničí. Staré hračky a jejich příběhy, autor Kollárová Milada.


Anotace knihy " Staré hračky a jejich příběhy, autor Kollárová Milada"

Zhruba před 25 lety začala sbírat historické hračky, zpočátku zvolna, postupně stále zaujatěji a tato vášeň ji doposud neopustila. Ze své, časem značně obsáhlé sbírky uspořádala několik výstav a její část byla v letech 2010-2019 trvale prezentována v Muzeu hraček v Měnínské bráně v Brně. V příbězích hraček autorka popisuje, jak některé hračky získala, jaká byla jejich minulost, nebo jaké osudy je provázely, než se ocitly v její sbírce. Většina hraček z těchto příběhů byla donedávna vystavena v brněnském Muzeu hraček. Autorka se také zmiňuje o historii vzniku a vývoji některých druhů hraček, jejich tvůrcích, výrobě a také o zajímavostech či zvláštnostech souvisejících s jejich oblibou a popularitou.
„Moje kniha o starých hračkách není ani odbornou studií, také ne lexikonem nebo nějakým podrobným pojednáním o tomto tématu. Především bych se chtěla podělit s laskavými čtenáři o své zkušenosti při jejich sbírání. Některé z nich mají zajímavé, někdy až dojemné příběhy. Každá hračka z mé sbírky měla svého majitele, hrálo si s ní nějaké dítě. S podobnou hračkou si hrála určitá generace dětí. Tehdejší děti většinou už nežijí, a pokud ano, jsou dnes pokročilého nebo velmi pokročilého věku. Myslím, že setkání s hračkou z dětství potěší, pohladí na duši i podnítí k zavzpomínání. Vím to dobře jednak z písemných poznámek návštěvníků výstav i brněnského Muzea historických hraček, a také ze svých rozhovorů s účastníky komentovaných prohlídek v Muzeu,“ říká sama autorka v úvodním rozhovoru.
Text je doplněn množstvím barevných fotografií historických hraček.
Cerm


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz