Sbírka skla Bruno Schreibera II.

Autor: Česky2013Muzeum Šumavy Sušice

Roku 2005 pan Bruno Schreiber, rodák z České Lípy, žák prof. Wichterleho a dnes švýcarský občan, daroval muzeu Šumavy sbírku skla. Celá tato výjimečná událost i osobnost dárce byly podrobně popsány v prvním díle katalogu jeho sbírky, který Muzeum Šumavy vydalo v roce 2008.

790 
včetně dph
do týdne
Název: Sbírka skla Bruno Schreibera II.  Jazyk: Česky  Rok:   ID: b00884  Hmotnost: 1.20 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 159  Rozměr: 220x285  Nakladatel: Muzeum Šumavy Sušice
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Sbírka skla Bruno Schreibera II., Lněničková Jitka, kolektiv autorů

Nyní tedy držíte v ruce druhý díl katalogu sbírky Bruno Schreibera. Mnozí z Vás, když listují jeho stránkami a prohlížejí si fotografie úžasných předmětů ze skla, se možná zeptají: proč se tyto věci nezařadily už do předchozího dílu, když jsou mezi nimi stejně krásné a mnohdy i cenné exponáty ? Odpověď je stručná: v předchozím díle se nemohly tyto exponáty objevit, protože tehdy ještě v muzeu nebyly. A jako bych slyšela další udivený dotaz: vždyť pan Schreiber Vám daroval celou svou sbírku, tak kde tedy byla tato část ? Ano, kde tedy byla ? V té době byla totiž ještě rozptýlená ve výlohách obchodů se starožitnostmi, ve vitrínách aukčních domů a v některých případech i v prosklených sekretářích soukromých domácností.
Dnes jeho dar zahrnuje téměř 400 exponátů kupovaných ve starožitnostech a na aukcích s jasným cílem doplnit některá hluchá místa sbírky. Ale ne všechny exponáty pocházejí z těchto míst. Jeho nadšení a jeho nezištný dar měly totiž ještě další nečekaný účinek – v okruhu jeho přátel se objevili někteří, kteří pochopili jeho pocity a radost z darování a šli tak trochu v jeho stopách.

Sbírka skla Bruno Schreibera II.