Šálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisPublikace obsahuje historii porcelánek ve Slavkově, Březové, Lokti, Chodově, Kysiblu, Dalovicích, technologii výzdoby porcelánu, kromě malby na porce…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
850
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMěsíc ve dne
ISBN978-80-270-9444-8
EAN9788027094448
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.80 Kg
Rozměr260x220
Vazbalaminovaná vazba s obálkou
Počet stran300

Bližší informace o knize "Šálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek"

Publikace obsahuje historii porcelánek ve Slavkově, Březové, Lokti, Chodově, Kysiblu, Dalovicích, technologii výzdoby porcelánu, kromě malby na porcelán tiskové techniky a foto na porcelánu, kapitolu o vědecké ilustraci J. Z. Quasta, chronologicky všechny značky uvedených porcelánek, tvary slavkovských šálků a především poprvé v české literatuře přehled malířů a malíren na porcelán a sklo - 30 stránek. A jednotlivě fotky a popis 173 šálků. Šálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek, autor Jiří Hořava.


Anotace knihy " Šálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek, autor Jiří Hořava"

Kniha přináší mnoho let shromažďované informace o historii a produkci keramiky uvedených firem. Autor předkládá údaje o více než 1000 modelových číslech z výrobního programu. Obsahuje reprodukce 200 stran nabídkových firemních katalogů, medailonky 90 autorů návrhů včetně odkazů na jejich modelová čísla. Vyobrazeno asi 1000 předmětů. Kniha je určena sběratelům, obchodníkům, ale i všem odborným institucím, které se věnují českému užitému umění. Vydal autor a nakladatelství Měsíc ve dne, České Budějovice 2019. Obsahuje reprodukce 200 stran nabídkových firemních katalogů, medailonky 90 autorů návrhů včetně odkazů na jejich modelová čísla. Vyobrazeno asi 1000 předmětů.
Kniha je určena sběratelům, obchodníkům, ale i všem odborným institucím, které se věnují českému užitému umění. Vydal autor a nakladatelství Měsíc ve dne, České Budějovice 2019..
Měsíc ve dne

Obsah knihy: Šálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek

Šálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek - examplesŠálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek - examplesŠálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek - examplesŠálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek - examplesŠálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek - examplesŠálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek - examplesŠálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek - examplesŠálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek - examplesŠálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek - examplesŠálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek - examplesŠálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek - examplesŠálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz