Nová typografie

Autor: Česky2021Památník národního písemnictví

Tschicholdova publikace Die Neue Typographie vyšla poprvé v Berlíně roku 1928 a ihned se stala jedním z úhelných textů, které konstituovaly teorii moderního typografického designu a systematizovaly principy modernistické tvorby.

Již není v prodeji
Název: Nová typografie  ISBN: 9788088308133  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788088308133  Hmotnost: 0.60 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 232  Rozměr: 150x210 mm  Nakladatel: Památník národního písemnictví
informace ke knize

Detail knihy ~ Nová typografie, Tschichold Jan

Tschichold ve své knize představuje nejnovější dobové technologie tisku a na základě myšlenek evropských konstruktivistů definuje klíčový pojem „nová typografie“, kterou demonstruje a obhajuje na četných příkladech, jež mají zároveň posloužit jako manuál pro praktikující designéry a tiskaře. V letech, které předcházely vydání Nové typografie, korespondoval Tschichold s čelnými představiteli evropských avantgard (Kurt Schwitters, El Lisickij, Moholy-Nagy, Herbert Bayer, Piet Zwart, Ladislav Sutnar aj.), od nichž získával řady ukázek jejich soudobé progresivní praxe, z nichž některé později vstoupily do obecného kulturního povědomí.
První české vydání respektuje původní Tschicholdovu grafickou úpravu a je doplněno předmluvou Jana Rouse. Překlad Eva Císlerová. Grafika Jan Tschichold (historická rekonstrukce originálu David Řeřicha).

Nová typografie