Jindřich Halabala a Spojené uměleckoprůmyslové závody v Brně

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisJindřich Halabala, od roku 1930 hlavní architekt Spojených UP závodů, měl zásadní vliv na formování výrobního programu společnosti, podílel se na vývo…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
599
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGrada Publishing
ISBN978-80-247-5475-8
EAN9788024754758
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.69 Kg
Rozměr230x290
Vazbavázaná
Počet stran152

Bližší informace o knize "Jindřich Halabala a Spojené uměleckoprůmyslové závody v Brně"

Jindřich Halabala, od roku 1930 hlavní architekt Spojených UP závodů, měl zásadní vliv na formování výrobního programu společnosti, podílel se na vývoji výrobků, na reklamní i prodejní strategii. Je Jindřich Halabala a Spojené uměleckoprůmyslové závody v Brně, autor Koudelková Dagmar.


Anotace knihy " Jindřich Halabala a Spojené uměleckoprůmyslové závody v Brně, autor Koudelková Dagmar"

Jeho představa o kvalitě bydlení a nábytku, který má být tvarově elegantní, dokonale zpracovaný, bezchybně funkční, skladebný a variabilní, a přitom dostupný nejširším vrstvám obyvatelstva, zůstává inspirujícím a nadčasovým odkazem.

Druhé, rozšířené vydání publikace vychází po patnácti letech od vydání prvního, připraveného ke 100. výročí narození brněnského architekta, designéra a teoretika. Bohatě ilustrovaná publikace, oceněná v roce 2004 v soutěži Gloria musealis, je věnována jedné z nejzajímavějších osobností nábytkové tvorby meziválečného období a přináší první souhrnné zhodnocení jeho díla a činnosti Spojených UP závodů v Brně v období třicátých let 20. století.

V této době patřil podnik k největším a nejprogresivnějším nábytkovým továrnám v tehdejším Československu a výrobky nesoucí značku UP byly synonymem kvality a dobrého vkusu..
Grada Publishing


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz