Funkcionalismus, design, škola, trh

Sleva 15%
Autor
InformaceČesky, 2012, 2019
PopisKniha má za cíl povzbudit přemýšlení o problémech teorie i praxe navrhování užitkových předmětů a budov, na které zároveň klademe výtvarné nároky. Jed…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena495 Kč - SLEVA 15%
Cena s DPH
421
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN80-87474-48-8
EAN9788087474488
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.84 Kg
Rozměr169 × 237
Vazbavázaná
Počet stran328

Bližší informace o knize "Funkcionalismus, design, škola, trh"

Kniha má za cíl povzbudit přemýšlení o problémech teorie i praxe navrhování užitkových předmětů a budov, na které zároveň klademe výtvarné nároky. Jednotlivé kapitoly se kriticky vyrovnávají s myšlenkami zděděnými po modernistické funkcionalistické filozofii, která uvažování o designu a architektuře i jejich praxi po řadu generací určovala. Funkcionalismus, design, škola, trh, autor Jan Michl.


Anotace knihy " Funkcionalismus, design, škola, trh, autor Jan Michl"

Tématem kapitol je mimo jiné povaha designérovy tvořivosti, smysl hesla forma následuje funkci, původ abstraktní estetiky designu, myšlenka funkční dokonalosti, otázky stylové jednoty a stylového pluralismu, problém tzv. inteligentního designu v přírodě, vztah designu a trhu a řada dalších otázek.
Kniha je podstatně rozšířenou reedicí úspěšné publikace Tak nám prý forma sleduje funkci, kterou vydala v roce 2003 Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze..
B&P Publishing

Obsah knihy: Funkcionalismus, design, škola, trh

Funkcionalismus, design, škola, trh - examplesFunkcionalismus, design, škola, trh - examplesFunkcionalismus, design, škola, trh - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz