Fenomén českého loutkářství

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisOjedinělá publikace se zabývá historií českého loutkářství, které bylo jako svého druhu unikát v nedávné době zapsáno na seznam nehmotného kulturního …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
560
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTorst
ISBN9788074372056
EAN9788074372056
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr230x210 mm
Vazbavázaná
Počet stran228

Bližší informace o knize "Fenomén českého loutkářství"

Ojedinělá publikace se zabývá historií českého loutkářství, které bylo jako svého druhu unikát v nedávné době zapsáno na seznam nehmotného kulturního dědictví České republiky. Jan Novák, sám loutkář, se dějinám i provozování loutkového divadla věnuje již desítky let. Fenomén českého loutkářství, autor Novák Jan.


Anotace knihy " Fenomén českého loutkářství, autor Novák Jan"

Podařilo se mu shromáždit úctyhodné množství informací, včetně statistických údajů, které doplnil více než 150 fotografiemi a zpracoval též bibliografii oboru. Kniha je vedle nesporného badatelského přínosu také poctou všem loutkohereckým souborům, z nichž mnohé mají padesátiletou, některé i stoletou historii. V meziválečném období totiž existovalo v Čechách dokonce tisíce amatérských loutkářských souborů. Publikace detailně mapuje práci 84 souborů, a to nejen těch, které výrazně ovlivnily tvář českého loutkářství, ale i těch amatérských, které mnohdy působily ve velmi skromných podmínkách. Autor se věnuje také specifické estetice loutkového divadla a poutavým způsobem vypráví příběh jeho nezřídka komplikované existence.

Knihu vydalo nakladatelství KANT se spolupráci se Svazem českých divadelních ochotníků..
Torst


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz