Chvála středověké každodennosti. Pohled do archeologických sbírek objektivem Silvie Doležalové

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisJak už sám poněkud metaforický název v „horníčkovském“ duchu napovídá, chceme čtenáře touto publikací pozvat do prostředí středověkých řemeslníků, kte…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
220
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMoravské zemské muzeum
ISBN978-80-7028-477-3
EAN9788070284773
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.30 Kg
Rozměr210x250 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran142

Bližší informace o knize "Chvála středověké každodennosti. Pohled do archeologických sbírek objektivem Silvie Doležalové"

Jak už sám poněkud metaforický název v „horníčkovském“ duchu napovídá, chceme čtenáře touto publikací pozvat do prostředí středověkých řemeslníků, kteří ve svých dílnách vyráběli veškeré tehdy běžné spotřební zboží. Přes jeho užitnost a často i pomíjivost jim nebyla lhostejná estetická stránka jejich díla, takže dnes je můžeme považovat za vskutku umělecké výtvory. Chvála středověké každodennosti. Pohled do archeologických sbírek objektivem Silvie Doležalové, autor Zdeňka Měchurová.


Anotace knihy " Chvála středověké každodennosti. Pohled do archeologických sbírek objektivem Silvie Doležalové, autor Zdeňka Měchurová"

Tyto předměty tvoří důležitou část archeologických sbírek moravských paměťových institucí, jmenovitě podsbírky archeologie středověku Moravského zemského muzea, Muzea města Brna a územního pracoviště NPÚ v Olomouci. Zčásti navazujeme na úspěšnou výstavu Umění z hlíny, která byla uspořádána v MZM na přelomu let 2013/2014 a která nám dala podnět zabývat se středověkou kulturou všedního dne šířeji..
Moravské zemské muzeum


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz