České sklo ze soukromých sbírek

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisČeské sklo je pro svoji dlouhou historii a neopakovatelnou uměleckořemeslnou originalitu nejednou označováno jako kulturní fenomén. Je celosvětově sro…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
2 800
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelSKYWAY
ISBN9788027043743
EAN9788027043743
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.50 Kg
Rozměr230x290
Vazbavázaná
Počet stran272

Bližší informace o knize "České sklo ze soukromých sbírek"

České sklo je pro svoji dlouhou historii a neopakovatelnou uměleckořemeslnou originalitu nejednou označováno jako kulturní fenomén. Je celosvětově srozumitelným pojmem, v němž jsou soustředěny nejen zručnost českých sklářů a tvůrčí schopnosti návrhářů, nýbrž i jedinečné a zvláštní rysy českého umění od baroku po moderní současnost. Vydalo nakladatelství SKYWAY. Česky, anglicky. České sklo ze soukromých sbírek, autor Jan Mergl.


Anotace knihy " České sklo ze soukromých sbírek, autor Jan Mergl"

České sklo je proto hodnotnou součástí všech významných muzejních sbírek a stejně tak svojí neobyčejností a krásou poutá pozornost soukromých sběratelů.
Kniha České sklo ze soukromých sbírek je svědectvím, že české sklo láká a přitahuje také české sběratele. Ve sbírkách shromážděné předměty jsou však nejen svědectvím vypovídajícím o sběrateli a jeho zálibách. Jsou-li zveřejněny, stávají se důležitými doklady či dokumenty, které poskytují nové poznatky a napomáhají zpřesňovat znalosti v nejrůznějších oblastech lidského vědění a činnosti.
Tato kniha je výsledkem dlouhodobého výzkumu a odborného zpracování dvou početných sbírek a obsahuje více jak 400 vynikajících fotografií prací českých sklářů, brusičů a rytců i širší produkce sklářských hutí. Najdeme v ní textovými úvody, vědeckými komentáři i dokumentárními doklady doprovázené špičkové příklady barokního skla 17. a 18: století, české dvojstěnky, široký přehled bohatosti technik, typů a tvarů skla doby empíru a biedermeieru 19. století, vrcholné práce secesního sklářského umění, stejně jako sklo ve stylu art deco a moderny, které úspěšně reprezentovalo české sklářství na soudobých mezinárodních přehlídkách užitého umění..
SKYWAY


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz