Antické sklo ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisPublikace archeoložky Hedviky Sedláčkové a historičky umění Heleny Brožkové detailně mapuje bohatou sbírku antického sklo Uměleckoprůmyslového musea v…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
890
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelUMPRUM
ISBN978-80-7101-194-1
EAN9788071011941
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.90 Kg
Rozměr300x225 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran2448

Bližší informace o knize "Antické sklo ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea"

Publikace archeoložky Hedviky Sedláčkové a historičky umění Heleny Brožkové detailně mapuje bohatou sbírku antického sklo Uměleckoprůmyslového musea v Praze (UPM). První část obsahuje text, který popisuje proces vzniku této muzejní sbírky a přibližuje její hlavní tvůrce, mezi něž patří Vojtěch Lanna, významný sběratel, mecenáš a podnikatel. Antické sklo ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea, autor Helena Brožková, Helena Koenigsmarková, Dana Rohanová, Hedvika Sedláčková, Filip Wittlich.


Anotace knihy " Antické sklo ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea, autor Helena Brožková, Helena Koenigsmarková, Dana Rohanová, Hedvika Sedláčková, Filip Wittlich"

Texty provází bohatá fotodokumentace, tabulky s přehledy nádob i grafy se složením skla. Druhou část publikace tvoří katalog, který zahrnuje 370 položek s fotografickou a kresebnou dokumentací: Téměř třetinu sbírky zastupuje antické sklo z oblasti východního Středomoří z archeologického výzkumu v Bejrútu, z hrobů u pohoří Karmel v blízkosti Haify nebo syrského Homsu, případně z egyptského Antinoë (římské město Antinoupolis). Z Itálie pocházejí nádoby z etruských hrobů u Capuy, z mladšího období pak z Aquileie. Nálezy z Mohuče (Mainz) a Niederbreisigu reprezentují sklo z lokalit v Německu. Autorkám se podařilo katalog doplnit o řadu nádob z Lannovy sbírky, které po jeho smrti získala významná evropská a americká muzea..
UMPRUM


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz