Wiener gruppe

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisWiener gruppe (vídeňská skupina) vznikla jako tvůrčí ostrůvek v konzervativních vodách poválečného rakouska a její existence se obvykle datuje desetil…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 280 Kč - SLEVA
Cena s DPH
239
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelRubato
ISBN978-80-87705-37-7
EAN9788087705377
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.12 Kg
Rozměr145 x 180 mm
Vazbaměkká
Počet stran236
PřekladatelPavel Novotný a Nikola Mizerová

Bližší informace o knize "Wiener gruppe"

Wiener gruppe (vídeňská skupina) vznikla jako tvůrčí ostrůvek v konzervativních vodách poválečného rakouska a její existence se obvykle datuje desetiletím 1954-1964. jádro uskupení tvořili gerhard rühm, friedrich achleitner, konrad bayer, oswald wiener a do roku 1958 i hans carl artmann. Wiener gruppe, autor Gergard Rühm.


Anotace knihy " Wiener gruppe, autor Gergard Rühm"

skupina radikálně experimentovala se slovem i živou akcí, a v rakouském prostředí tak představovala značně izolovanou odnož neoavantgardních tendencí, které se od padesátých let rozvíjely především v evropě a americe.

wiener gruppe se programově snažila dostat do poezie zpátky to, co bylo během nacistického režimu cíleně likvidováno a čemu se v rakousku ostatně nikdy příliš nedařilo: navázala na dada a surrealismus, hojně využívala technik literární koláže a montáže. autoři též pracovali s vídeňským dialektem, s triviální literaturou, černou romantikou, vídeňskou lidovou fraškou, ale třeba i obskurními učebnicemi či technickými příručkami. cílem bylo jak šokovat, tak i v maximální možné míře rozšířit pojem poezie a poetického aktu..
Rubato

Obsah knihy: Wiener gruppe

Wiener gruppe - examplesWiener gruppe - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz