Všechny kočky jsou šedé

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisHudba úzkosti. Pohltila pop definitivně melancholie, úzkost a beznaděj? Proč zní dnešní populární hudba tak smutně, kde se v rocku vzalo téma depresí …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
349
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelPaseka
ISBN978-80-7637-101-9
EAN9788076371019
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.80 Kg
Rozměr130x200 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran308

Bližší informace o knize "Všechny kočky jsou šedé"

Hudba úzkosti. Pohltila pop definitivně melancholie, úzkost a beznaděj? Proč zní dnešní populární hudba tak smutně, kde se v rocku vzalo téma depresí a dá se v současných hitech vůbec zaslechnout nějaká naděje? Bavíme se ještě? Všechny kočky jsou šedé, autor Veselý Karel, Hroch Miloš.


Anotace knihy " Všechny kočky jsou šedé, autor Veselý Karel, Hroch Miloš"

Hudební publicisté Karel Veselý a Miloš Hroch nabízejí paralelní dějiny populární hudby posledních čtyřiceti let, v níž žánry ustoupily emocím. Jednotlivé kapitoly ukazují cestu, kterou populární hudba urazila od postpunkového pocitu u Joy Division a The Cure přes rezignaci Nirvany a Radiohead v devadesátých letech až k depresivní zpěvačce Billie Eilish, sebevražedným emorapperům a environmentálnímu žalu.
V knize se setkávají například Adele, Tori Amos, Beatles, Björk, Black Flag, Black Sabbath, Kurt Cobain, The Cure, Billie Eilish, Future, Jay-Z, Joy Division, Lady Gaga, John Lennon, Linkin Park, Manic Street Preachers, Metallica, Joni Mitchellová, Nirvana, Oneohtrix Point Never, Pearl Jam, PJ Harvey, Radiohead, The Smiths nebo Kanye West..
Paseka

Obsah knihy: Všechny kočky jsou šedé

Všechny kočky jsou šedé - examplesVšechny kočky jsou šedé - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz