Všechny kočky jsou šedé

Autor: Česky2020Paseka

Hudba úzkosti. Pohltila pop definitivně melancholie, úzkost a beznaděj? Proč zní dnešní populární hudba tak smutně, kde se v rocku vzalo téma depresí a dá se v současných hitech vůbec zaslechnout nějaká naděje? Bavíme se ještě?

Již není v prodeji
Název: Všechny kočky jsou šedé  ISBN: 978-80-7637-101-9  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788076371019  Hmotnost: 0.80 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 308  Rozměr: 130x200 mm  Nakladatel: Paseka
informace ke knize

Detail knihy ~ Všechny kočky jsou šedé, Veselý Karel, Hroch Miloš

Hudební publicisté Karel Veselý a Miloš Hroch nabízejí paralelní dějiny populární hudby posledních čtyřiceti let, v níž žánry ustoupily emocím. Jednotlivé kapitoly ukazují cestu, kterou populární hudba urazila od postpunkového pocitu u Joy Division a The Cure přes rezignaci Nirvany a Radiohead v devadesátých letech až k depresivní zpěvačce Billie Eilish, sebevražedným emorapperům a environmentálnímu žalu.
V knize se setkávají například Adele, Tori Amos, Beatles, Björk, Black Flag, Black Sabbath, Kurt Cobain, The Cure, Billie Eilish, Future, Jay-Z, Joy Division, Lady Gaga, John Lennon, Linkin Park, Manic Street Preachers, Metallica, Joni Mitchellová, Nirvana, Oneohtrix Point Never, Pearl Jam, PJ Harvey, Radiohead, The Smiths nebo Kanye West.

Všechny kočky jsou šedé