Vesnická stavební kultura

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisStavební materiál – domová dispozice – slohové ohlasy – dřevěné sakrální stavby
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMUNIPRESS
ISBN978-80-210-7540-5
EAN9788021075405
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.55 Kg
Rozměr176 x 250 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran261

Bližší informace o knize "Vesnická stavební kultura"

Stavební materiál – domová dispozice – slohové ohlasy – dřevěné sakrální stavby Vesnická stavební kultura, autor Válka Miroslav.


Anotace knihy " Vesnická stavební kultura, autor Válka Miroslav"

Publikace „Vesnická stavební kultura“ sleduje problematiku tradičního vesnického domu z hlediska stavebního materiálu, domovní dispozice, slohových ohlasů a roubených sakrálních objektů. Jejím charakteristickým rysem je interdisciplinární přístup zahrnující metodické postupy uplatňované architekty, pracovníky památkové péče, historiky a etnology. I když k problematice vesnického domu byla vydána syntetická díla, nepodařilo se objasnit všechny geneticko-typologické otázky; navíc v řadě jevů se interpretace badatelů rozcházejí. Stavebně-historický i etnologický výzkum v posledních letech s využitím nových datovacích metod, stejně jako objevy plánové dokumentace v archivních fondech, přinášejí nové poznatky, které korigují dosavadní zjištění provedená na základě tradičních makroskopických metod..
MUNIPRESS


Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení