Velké dějiny zemí Koruny české - Školství a vzdělanost

Autor: Česky2020Paseka

V posledních desetiletích se vzdělání často redukuje na pouhý nástroj tržní ekonomiky. Tak tomu ale nebylo vždy. Kniha dvanácti českých historiků přibližuje cestu, kterou prošlo školství v českých zemích od svých středověkých počátků, kdy bylo dostupné jen úzké elitě, až k masovému vzdělávání 21. století. Dílo nabízí široce koncipovanou syntézu, kterou česká historiografie dlouho postrádala.

790 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 890 Kč - SLEVA

Název: Velké dějiny zemí Koruny české - Školství a vzdělanost  ISBN: 978-80-7432-985-2  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074329852  Hmotnost: 2.10 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 752  Rozměr: 130x200  Nakladatel: Paseka
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Velké dějiny zemí Koruny české - Školství a vzdělanost, Miroslav Novotný a kol.

Jeho základní osu tvoří dějiny školství a vzdělanosti v Čechách a na Moravě (na Slovensku a Zakarpatské Ukrajině v příslušných obdobích) dovedené do roku 2004. Kromě všech úrovní, typů a forem vzdělávání publikace zpracovává i bezprostředně související témata, jako jsou školní každodennost, školní architektura, mládežnické a studentské spolky. Věnuje se rovněž souvislostem vzdělanosti, rozkvětu knižní kultury včetně knihoven a čtenářských spolků, vydávání novin a časopisů či nástupu nových médií. Součástí výkladu jsou rovněž dosud málo zmapované oblasti bádání jako vzdělávání dívek a duchovních či lidová výchova.

Velké dějiny zemí Koruny české - Školství a vzdělanost