Střední Evropa je jako pták s očima vzadu

Autor: Česky2018neuveden

Pohled na české dějiny, politiku a především pečlivá analýza a sledování příčin a následků různých událostí počínaje vznikem Československa až po současné postoje k migraci a Evropské unii.

388 
včetně dph
skladem
Název: Střední Evropa je jako pták s očima vzadu  ISBN: 9788087683903  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788087683903  Hmotnost: 1.50 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 430  Rozměr: 130x220  Nakladatel: neuveden  Překladatel: Rupnik Jacques, ilustrace
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Střední Evropa je jako pták s očima vzadu, kolektiv

Kniha je výběrem nejdůležitějších úvah, většina textů zde vychází česky poprvé, v plném znění jsou také nyní publikovány některé přednášky. Rupnik sleduje domácí poměry ve středoevropském i evropském kontextu s vnějším odstupem, ale zároveň s důkladnou znalostí vnitřních zvláštností, se zaujetím a porozuměním pro zemi, v níž se narodil a vyrůstal. V Česku i ve světě uznávaný analytik díky svému nadhledu provětrává některé zažité stereotypy a narativy a usazuje do patřičných souvislostí také řadu mýtů počínaje osudovými osmičkami v česko-slovenských dějinách, jimž je věnován úvod k této knize.

Střední Evropa je jako pták s očima vzadu