Sláma i hedvábí. Život na japonském maloměstě před sto lety

Autor: Česky2019K-A-V-K-A knižní a výtvarná kulturarating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%

Kniha přináší fascinující vyprávění pestré skupiny lidí o životě v Japonsku na začátku dvacátého století. Džuniči Saga, povoláním lékař, se po dobu patnácti let věnoval rozhovorům s nejstaršími obyvateli svého rodného města Cučiura.

Již není v prodeji
Název: Sláma i hedvábí. Život na japonském maloměstě před sto lety  ISBN: 9788090764507  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788090764507  Hmotnost: 0.42 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 208  Rozměr: 240x170 mm  Nakladatel: K-A-V-K-A knižní a výtvarná kultura  Překladatel: Vlasta Winkelhöferová
informace ke knize

Detail knihy ~ Sláma i hedvábí. Život na japonském maloměstě před sto lety, Džuniči Saga, Ilustrace

Muži a ženy různých profesí, rybáři, obchodníci, řemeslníci, chudí i bohatí, gejši i příslušníci mafie jakuzy v nich vzpomínají na své mládí a o svých životech mluví velmi otevřeně. Vyprávění jsou často zdrcující svou syrovostí, zároveň překvapí, s jakou samozřejmostí jejich vypravěči k nesnázím života přistupují. Život běžných lidí se tehdy ještě v mnohém podobal tomu, jaký žili jejich předci před sto lety, než se Japonsko otevřelo světu a začaly do něj přicházet nové podněty. Kniha není jen svědectvím o jednom malém městě, ale vypovídá o celém Japonsku. Dává lépe pochopit, v čem spočívá úspěch země v moderní době a co umožnilo přerod tohoto tradičního starobylého světa v průmyslovou velmoc. Kniha byla v roce 1987 v Japonsku zvolena Knihou roku. Tento citlivý a pravdivý portrét života vzdálené východní země vychází česky poprvé ve skvělém překladu Vlasty Winkelhöferové, držitelky Řádu vycházejícího slunce, vyznamenané mnoha oceněními za umělecký překlad a přínos české japanologii.

Sláma i hedvábí. Život na japonském maloměstě před sto lety

Recenze knihy ~ Sláma i hedvábí. Život na japonském maloměstě před sto lety, Džuniči Saga, Ilustrace

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%

„Klady: Kvalitni kniha.“

Ověřený zákazník  6.5.2020  Heureka.cz