Mandala and History. Bidia Dandarovich Dandaron and Buryat Buddhism

Autor
InformaceAnglicky, 2016
PopisKniha přináší originální zpracování unikátního materiálu, který vznikl v polovině sedmdesátých let 20. století a v angličtině nebyl dosud monograficky…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
495
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMUNIPRESS
ISBN978-80-210-8493-3
EAN9788021084933
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr220 x 220 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran122

Bližší informace o knize "Mandala and History. Bidia Dandarovich Dandaron and Buryat Buddhism"

Kniha přináší originální zpracování unikátního materiálu, který vznikl v polovině sedmdesátých let 20. století a v angličtině nebyl dosud monograficky publikován. Původní vizuální analýza pracuje jak s historickými fotografiemi z Burjatska a Tibetu, tak i vlastními autorovými terénními pozorováními a záznamy rozhovorů s aktéry. Mandala and History. Bidia Dandarovich Dandaron and Buryat Buddhism, autor Bělka Luboš.


Anotace knihy " Mandala and History. Bidia Dandarovich Dandaron and Buryat Buddhism, autor Bělka Luboš"

Kniha se zabývá srovnáním recepce autorů Beat Generation v USA a v Česku, a to ve dvou časových obdobích – v 50. a 60. letech 20. století a poté od 90. let až do současnosti. Zatímco samotné publikace Beat Generation autorů zůstaly nezměněné, kontexty těchto publikací byly zásadně odlišné: v USA byla díla autorů Beat Generation často redukována senzacechtivými kritiky na nevyzrálé vychvalování drog, sexu i násilí, v Československu naopak tito autoři získali přízeň čtenářů díky neobvyklosti svého literárního jazyka, kterou jejich próza a poezie představovaly na literárním trhu značně pokřiveném tezemi socialistického realismu. Tato studie tedy dokládá, jak mohou odlišné kontexty ovlivnit přístup čtenářů k literárnímu textu a jejich autorům, což ve výsledku pomáhá přeměnit daný text na odlišné umělecké dílo..
MUNIPRESS


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz