Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth

Autor: Česky2019Volvox Globator

Sbírka básní Houby z Yuggothu (Fungi from Yuggoth) je výjimečná kniha. Je to jediná známá Lovecraftova sbírka poezie. Jde o věnec sonetů, šestatřicet tematicky i dějově provázaných textů, stylově mezi Petrarkou a Shakespearem, napsaných z valné většiny v devíti dnech na přelomu let 1929 a 1930.

499 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 599 Kč - SLEVA

Název: Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth  ISBN: 9788075114907  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788075114907  Hmotnost: 1.16 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 84  Rozměr: 240 × 240  mm  Nakladatel: Volvox Globator
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth, Lovecraft Howard Phillips

Dnes funguje jednak jako metatext, tedy jako poezie odvozená motivicky i v konkrétních obrazech od jiných, předcházejících Lovecraftových prozaických textů, jednak jako prototext, který motivy i obrazy nabízí pro další využití. A přímé i volnější odkazy nemíří jen za H. P. Lovecraftem, ale i za jeho druhy v hororové zbrani, jimiž byli lord Dunsany nebo Robert W. Chambers.

Sbírka vznikla v době, kdy se Lovecraftův specifický fikční svět rozvíjel, probarvoval, konkretizoval – ovšem nebyl ještě zdaleka hotový. Jednotlivá čísla sbírky jsou výpravná, dějová, navazují na sebe, gradují, takže ve finále navozuje kniha dojem spíše povídky než básnické práce ve formátu znělky. Houby mají k Lovecraftově próze blíž, než by se mohlo navenek zdát.

Kniha vychází dvojjazyčně, každou báseň doprovází ilustrace Františka Štorma.

Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth