Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky

Autor
InformaceČesky, 2012
PopisStrhující životní drama slavné mexické malířky… Nové vydání oblíbeného biografického románu. Frida Kahlo, mexická malířka a významná kulturní osobnost…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMetafora
ISBN80-7359-364-3
EAN9788073593643
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.47 Kg
Rozměr131 × 205 mm
Vazbavázaná
Počet stran415

Bližší informace o knize "Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky"

Strhující životní drama slavné mexické malířky… Nové vydání oblíbeného biografického románu. Frida Kahlo, mexická malířka a významná kulturní osobnost, po otci německého původu, v dětství zmrzačená obrnou a ve věku osmnácti let téměř smrtelně zraněná, žila život plný extrémů. Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky, autor Bárbara Mujica.


Anotace knihy " Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky, autor Bárbara Mujica"

Frida Kahlo, mexická malířka a významná kulturní osobnost, po otci německého původu, v dětství zmrzačená obrnou a ve věku osmnácti let téměř smrtelně zraněná, žila život plný extrémů. Vzala si za muže další klíčovou osobnost mexického kulturního života, malíře Diega Riveru, s nímž prožila vášnivý vztah naplněný láskou, ale také žárlivostí a nevěrou.
V tomto románu, jenž je živě vykresleným portrétem podmanivé a jedinečné ženy, se citlivou a emocionální vypravěčkou stává Fridina sestra Cristina, svědkyně a občas i přímá účastnice jejich bouřlivého manželství.
Sledujeme tak nejen intenzivní soupeření obou sester o přízeň Diega Rivery, ale i fascinující obrazový kaleidoskop Mexika první poloviny 20. století. V příběhu má své místo také řada jiných slavných osobností, například ruský revolucionář Lev Trockij či oslnivě krásné filmové hvězdy María Félix, Dolores del Río a Paulette Goddard.
Bárbara Mujica splétá životy a lásky těchto pozoruhodných a výjimečných lidí do skutečného dramatu, které dovádí k velkolepému konci..
Metafora

Obsah knihy: Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky

Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky - examplesFrida - Strhující životní drama slavné mexické malířky - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz