Drahé kameny starověkých civilizací

Autor
InformaceČesky, 2013
Popis„Výsledkem mnohaletého úsilí dr. Mrázka je pozoruhodné dílo, které není snadné zařadit, protože se v něm prolíná mineralogie, geologie, ale také obecn…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
590
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMUNIPRESS
ISBN978-80-210-6122-4
EAN9788021061224
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.32 Kg
Rozměr210 × 300 mm
Vazbavázaná
Počet stran382

Bližší informace o knize "Drahé kameny starověkých civilizací"

„Výsledkem mnohaletého úsilí dr. Mrázka je pozoruhodné dílo, které není snadné zařadit, protože se v něm prolíná mineralogie, geologie, ale také obecné a kulturní dějiny. Je to rozsáhlá freska poskytující jedinečný obraz starověkého světa.“ Drahé kameny starověkých civilizací, autor Ivan Mrázek.


Anotace knihy " Drahé kameny starověkých civilizací, autor Ivan Mrázek"

Drahé kameny jsou mistrovskými díly přírody. Jejich tajuplný třpyt okouzluje člověka od nepaměti. Reprezentativní populárně naučná publikace je pojednáním o dějinách drahých kamenů i dějinách samotných. Na 382 stranách, 332 fotografiích a 64 ilustracích se před námi, díky drahým kamenům, odvíjí život a problémy starověkých civilizací. Čtivým textem a rozsáhlými obrazovými přílohami jsme v této knize přímo vtaženi do doby, kterou postupně poznáváme především díky systematické dokumentaci archeologických nálezů – artefaktů z drahých kamenů.
Kniha svým rozsahem reprezentuje ojedinělý souhrn současných znalostí o tomto tématu; využijí ji nejen odborníci na jednotlivé starověké civilizace, zájemci o mineralogii nebo archeologii, ale jistě zaujme i každého milovníka krásna, historie a drahých kamenů.
Obsah

Úvod
Mezopotámie
Civilizace Harappa
Starověká Čína
Starověký Egypt
Krétsko-mykénská civilizace
Antika
Mezoamerika a Střední Amerika
Andské kultury
Cena Josefa Hlávky za vědeckou literaturu.
MUNIPRESS


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz