Divadlo Járy Cimrmana - divadlo, které se proslavilo

Sleva 21%
Autor
InformaceČesky, 2014
PopisTato jedinečná publikace je dosud nejobsáhlejším průvodcem po neobyčejně plodné, letos již šestačtyřicetileté historii českého národního pokladu – Div…
více informací
Dostupnostdo týdne
Běžná cena1 390 Kč - SLEVA 21%
Cena s DPH
1 099
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAlbatros Media
ISBN9788026403241
EAN9788026403241
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.06 Kg
Rozměr236x297 mm
Vazbavázaná s laminovaným potahem
Počet stran64

Bližší informace o knize "Divadlo Járy Cimrmana - divadlo, které se proslavilo"

Tato jedinečná publikace je dosud nejobsáhlejším průvodcem po neobyčejně plodné, letos již šestačtyřicetileté historii českého národního pokladu – Divadla Járy Cimrmana. Divadlo Járy Cimrmana - divadlo, které se proslavilo, autor Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Jaroslav Weigel.


Anotace knihy " Divadlo Járy Cimrmana - divadlo, které se proslavilo, autor Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Jaroslav Weigel"

Na šedesáti čtyřech stranách exkluzivní obrazové knihy vás čeká obsáhlá exkurze dějinami divadla, které se nakonec proslavilo, navzdory všem peripetiím a nepřízním režimu, času i osudu. Dějepisný text kronikáře Zdeňka Svěráka vás provede historií divadla od počátků až po současnost, seznámí vás s osobnostmi, které se jí více nebo méně účastnily, a nabídne vám příběhy veselé i vážnější.


Kniha je seřazena chronologicky podle vzniku jednotlivých divadelních her. S pomocí bohaté fotografické a obrazové dokumentace vás provede jednotlivými hrami a jejich obsazením z dob dávno i nedávno minulých, ale stanete se tu také svědky osudových setkání, z nichž některá vás možná překvapí.

Publikaci doplňuje více než třicet jedinečných dobových dokumentů, z nichž některé se tu svého zveřejnění dočkaly poprvé. Jako bonus v knize naleznete DVD se záznamem slavnostního představení ke 40. výročí vzniku Divadla Járy Cimrmana. V divadelním představení Ze hry do hry uvidíte směs nejslavnějších scén z divadleních her o Cimrmanovi.

V knize mimo jiné naleznete:
- původní protokol o vzniku Divadla Járy Cimrmana
- obal první vydané desky Divadla Járy Cimrmana – Dlouhý, Široký a Krátkozraký
- dopis ideologické komisi ONV Praha 10 s – další – obhajobou existence divadla
- autentické návrhy scény a kostýmů pro hru Lijavec v kresbě J. Weigela
- dopis Z. Svěráka a V. Kotka soudružce předsedkyni J. Švorcové
- plakát zvoucí na představení Záskoku v Národním divadle
- ...a mnohem více..
Albatros Media

Obsah knihy: Divadlo Járy Cimrmana - divadlo, které se proslavilo

Divadlo Járy Cimrmana - divadlo, které se proslavilo - examplesDivadlo Járy Cimrmana - divadlo, které se proslavilo - examplesDivadlo Járy Cimrmana - divadlo, které se proslavilo - examplesDivadlo Járy Cimrmana - divadlo, které se proslavilo - examplesDivadlo Járy Cimrmana - divadlo, které se proslavilo - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz