Babička

Autor
Informace, 2021
PopisBabička Boženy Němcové je stále na seznamu povinné školní četby, i když je zřejmé, že málokteré dítě tuto knihu přečte. A chceme-li podporovat čtení p…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
399
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelPráh
ISBN9788072524624
EAN9788072524624
Rok vydání
Hmotnost0.88 Kg
Rozměr155 × 230 mm
Vazbavázaná
Počet stran256

Bližší informace o knize "Babička"

Babička Boženy Němcové je stále na seznamu povinné školní četby, i když je zřejmé, že málokteré dítě tuto knihu přečte. A chceme-li podporovat čtení původní české literatury, je třeba přizpůsobit archaický jazyk čtenářským schopnostem dnešních dětí, aby jim byl obsah sdělenísrozumitelný. Babička, autor Božena Němcová , Miroslav Huptych.


Anotace knihy " Babička, autor Božena Němcová , Miroslav Huptych"

Aby děti mohly ČÍST a ne stále listovat ve Slovníku spisovného jazyka českého a hledat významy zastaralých a dnes se již nevyskytujících slov.

Toto vydání oživuje archaismy, zastaralé výrazy a nesrozumitelná slovní spojení přímo v textu. Je-li některé slovo nenahraditelné, děti najdou jeho význam na konci knihy v seznamu takových slov. Úprava je vedená citlivě, nic neubírá ani nepřidává, jejím majákem je: významová srozumitelnost.

Tímto vydáním, obohaceném výtvarně kolážemi Miroslava Huptycha, chceme podpořit snahy, které by vedly k zvýšení čtenářské gramotnosti českých dětí.

Knihu editovala autorka knížek pro děti, PhDr. Anna Novotná, vzdělání absolventka FF UK, obor český jazyk, ve spolupráci s lingvistou z Ústavu pro jazyk český PhDr. Martinem Proškem, PHD.

V této ediční řadě již vyšly s kolážemi Miroslava Huptycha knihy Kytice, Máj a Labyrint světa a ráj srdce..
Práh


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz