Bohuslav Reynek - Cesta za vsí (tisk Daniel Reynek)

Autor: Česky1980neuveden

Suchá jehla, Bohuslav Reynek, tisk Daniel Reynek, adjustováno, rámováno, artglass

7 900 
včetně dph
skladem
Název: Bohuslav Reynek - Cesta za vsí (tisk Daniel Reynek)  Jazyk: Česky  Rok:   ID: b10157  Hmotnost: 0.54 kg  Vazba: volný list  Počet stran: 1  Rozměr: 440x330  Nakladatel: neuveden
  • Doprava ZDARMA
  • Výdejní místa ZDARMA
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Bohuslav Reynek - Cesta za vsí (tisk Daniel Reynek), Bohuslav Reynek

Bohuslav Reynek, český malíř, grafik, básník a překladatel, se narodil 31. května 1892 v Petrkově. Studoval na C.K. Vysokém učení technickém, ale studia oboru zemědělství ukončil po několika týdnech. Jeho zájem o literaturu a výtvarné umění se projevil již během studií na jihlavské reálce.

V uměleckém světě se stal známým díky svým různorodým talentům. Reynek spolupracoval s vydavatelem Josefem Florianem, zejména v edici Dobré dílo, kde vytvářel linoryty a publikoval vlastní edici Sešitů poezie. Zásadní moment přišel v roce 1923, kdy se v Grenoble seznámil s básnířkou Suzanne Renaud, která se stala jeho ženou. Mezi lety 1926 a 1936 žili střídavě ve Francii a v Petrkově. Jeho tvorba byla ve Francii velmi úspěšná a vystavoval zde.

V jeho díle začaly dominovat biblické náměty, zejména reakce na válečnou situaci, a to motivy ukřižování, piety a Pašijový cyklus. Po roce 1948 byl Reynkův statek zestátněn a on sám pracoval jako zemědělský dělník až do roku 1957. V této době vznikla většina jeho grafického díla.

Bohuslav Reynek zemřel 28. září 1971 v Petrkově, kde zanechal významné dědictví v podobě svého uměleckého a literárního díla.

Bohuslav Reynek - Cesta za vsí (tisk Daniel Reynek)