Rok na horách

Autor: Česky2023Host

Sbal si batůžek, obuj pohodlné pohorky a vyrážíme do hor!

Již není v prodeji
Název: Rok na horách  ISBN: 9788027517015  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788027517015  Hmotnost: 0.83 kg  Vazba: lepolero  Počet stran: 28  Rozměr: 231×310 mm  Nakladatel: Host  Překladatel: Anna Halfarová
informace ke knize

Detail knihy ~ Rok na horách, MAŁGOSIA PIĄTKOWSKÁ

Podívej, jak je příroda na horách bohatá a pestrá – v podhůří zurčí potůček, kde skáčou pstruzi a plavou střevle. Nad hladinou létají barevné vážky a u břehu si vykračuje čáp. Na louce zas stádo srn uždibuje šťavnatou trávu a čmelák si prozpěvuje písničku. Přes lesní cestu tu a tam přeběhne liška nebo zajíc. A ovčácký pes Bojar má plné tlapky práce s hlídáním ovcí na pastvinách. Na strmých srázech rostou horské smrčiny, kde se potulují jezevci a kuny, poletují výři, jeřábci, sýkory a netopýři. A na sluníčku se tam vyhřívá tesařík i ještěrka. Nejvýše položená místa, lučiny a skalní útesy, pak obývají svišti, kamzíci, kozorožci a na obloze krouží obrovští orli.

Další díl oblíbené série leporel obsahuje dvanáct dvoustran, které dětem představí různá horská prostředí a jejich proměny v průběhu roku. A na závěr si mohou zahrát hru s hledáním rozdílů. Kniha probouzí fantazii, rozvíjí vnímavost a schopnost logického myšlení, vybízí k hledání souvislostí a podněcuje chuť k vyprávění příběhů.

Pro děti od dvou let.

Rok na horách