Pohádky bratří Grimmů

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisJacob Grimm a Wilhelm Grimm pomáhali v 19. století lidovým příběhům, které šířili doboví vypravěči, stát se součástí německého písemnictví. Tento poz…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
999
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelSlovart
ISBN9788075293862
EAN9788075293862
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost3.09 Kg
Rozměr210x297 mm
Vazbatvrdá
Počet stran544

Bližší informace o knize "Pohádky bratří Grimmů"

Jacob Grimm a Wilhelm Grimm pomáhali v 19. století lidovým příběhům, které šířili doboví vypravěči, stát se součástí německého písemnictví. Tento pozoruhodný soubor padesáti pohádek sestavili a upravili pro děti ze svého bohatého díla sami bratři Grimmové. Pohádky bratří Grimmů, autor Jacob a Wilhelm Grimm, Adolf Born.


Anotace knihy " Pohádky bratří Grimmů, autor Jacob a Wilhelm Grimm, Adolf Born"

Najdete zde mnoho známých i méně známých pohádek, které později inspirovaly také české pohádkáře. Ve výběru nechybí Jeníček a Mařenka, Popelka, Sedm havranů, Brémští muzikanti, Šípková Růženka… Pohádku Král Drozdibrad znají české děti z klasické ?lmové verze jako Pyšnou princeznu, další oblíbená ?lmová pohádka O princezně se zlatou hvězdou na čele se v knize jmenuje Srstnatka. Pohádkové příběhy doprovodil svými poetickými i humornými ilustracemi Adolf Born.

Adolf Born (1930–2016), český malíř, ilustrátor, animátor, karikaturista a kostýmní výtvarník vyznamenaný řadou cen, ilustroval více než 250 děl české i světové literatury, pracoval na řadě animovaných seriálů, vystavoval po celém světě. V roce 2003 obdržel českou státní medaili Za zásluhy. Adolf Born nejednou mluvil o tom, že ilustrace vždy stavěl ve své tvorbě na první místo: „Je prima, že jsem se stal ilustrátorem, protože co může být lepšího, než když se vám splní dětský sen?“.
Slovart

Obsah knihy: Pohádky bratří Grimmů

Pohádky bratří Grimmů - examplesPohádky bratří Grimmů - examplesPohádky bratří Grimmů - examplesPohádky bratří Grimmů - examplesPohádky bratří Grimmů - examplesPohádky bratří Grimmů - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz