Milion melounů

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisSbírku hravých básní pro malé i velké děti vybásnila uznávaná spisovatelka, básnířka a dramatička Daniela Fischerová.
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMeander
ISBN9788087596012
EAN9788087596012
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.18 Kg
Rozměr152 x 160 mm
Vazbapevná
Počet stran48

Bližší informace o knize "Milion melounů"

Sbírku hravých básní pro malé i velké děti vybásnila uznávaná spisovatelka, básnířka a dramatička Daniela Fischerová. Milion melounů, autor Daniela Fischerová.


Anotace knihy " Milion melounů, autor Daniela Fischerová"

Krátké, delší i dlouhé básničky jsou plné víceznačností, nadsázky a zvukových evokací. Dějí se v nich legrační a nesmyslné věci. Čas plyne naopak, krokodýl se žení se slepicí, milion melounů málem ucpe řeku a podivné bytůstky zpívají velice podivné písničky. Mezi tím jsou jazykolamy, hádanky a slovní hříčky a samozřejmě i spousta obrázků. Autorka se pokouší přiblížit dětem některé tradiční básnické útvary, formy a postupy – např. klasický sonet, limerick, ale i zvukomalbu, absolutní báseň, kalambúr, dvojsmysl apod. Sbírku básní v grafické úpravě Filipa Heyduka zdobí ilustrace Ireny Šafránkové..
Meander

Obsah knihy: Milion melounů

Milion melounů - examplesMilion melounů - examplesMilion melounů - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení