MEKY MEK! Skutečný svět zvířátek

Autor: Česky2022POP PAP

Z lásky k přírodě a naší planetě jsme si dali za cíl skrze naši novou knihu vést již ty nejmenší k respektu ke všem živým bytostem a dělat osvětu o realitě života hospodářských zvířat. Naše interaktivní publikace představí dětem prostřednictvím hravých básniček 11 hospodářských zvířat a umožní jim zapojit vlastní kreativitu a fantazii!

Již není v prodeji
Název: MEKY MEK! Skutečný svět zvířátek  ISBN: 978-80-908744-0-4  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788090874404  Hmotnost: 1.50 kg  Vazba: Recyklovaný certifikovaný papír, ofsetový tisk, ruční výroba  Počet stran: 148  Rozměr: 235x210 mm  Nakladatel: POP PAP
informace ke knize

Detail knihy ~ MEKY MEK! Skutečný svět zvířátek, Ester Stará, Marcela Vostřelová

Vznik této knihy ovlivnilo období, kdy jsem se stala mámou. Člověk pak ve svém životě přehodnotí spoustu věcí a uvědomí si, jaké hodnoty jsou důležié. Láska – rodina – příroda – naše budoucnost. Začala jsem se tedy více zajímat o život kolem sebe, o život hospodářských zvířat, která jsou součástí našeho každodenního života, součástí naší budoucnosti, ale přesto o nich tak málo víme… Za dobu několika posledních desetiletí se stala převážně „nástrojem“, který slouží lidem. To, že nám dávají své „maso“, vejce, srst, atd. se dočteme v každé dětské knize a lidové říkance. Ale například to, že slepice komunikuje se svým mládětem už v době, kdy je ještě ve vajíčku, že krávy navazují přátelství a jsou velmi starostlivé matky, nebo že prasata jsou za normálních okolností velice čistotná a hravá zvířata, jen málo kdo ví.

Ovšem většina z nich své schopnosti nikdy nevyužije a potřeby nenaplní. V obrovských počtech je zavíráme do hal, uměle rozmnožujeme, samice oddělujeme od mláďat. Mnohdy před touto smutnou skutečností zavíráme oči, přestože náš přístup bude mít dalekosáhlé ekologické i zdravotní důsledky. Je těžké zaběhlé způsoby a kulturní návyky měnit, ale ne nemožné! Každý si může najít svou cestu.

Představuji vám knihu MEKY MEK! Skutečný svět zvířátek! Jako ilustrátorka jsem se chopila obrazového doprovodu a zvolila podobu interaktivního leporela, jehož součástí budou vyjímatelné šablony zvířátek. Ty umožní čtenáři obkreslovat, vybarvovat, frotážovat, sprejovat a dotvářet ilustrace dle vlastní fantazie! Literární zpracování jsem svěřila zkušené spisovatelce a pedagožce Ester Staré. Prostřednictvím hravých básniček představí nejmladším čtenářům 11 úžasných hrdinů, jako je třeba krůta, prase, kráva, ovšem s důrazem na jejich přirozené vlastnosti a dovednosti. Dospělým nabídne mnoho souvisejících informací.

Kniha bude vyrobena z recyklovaného papíru, s důrazem na eliminaci odpadového materiálu a částečně ručně. Věřím, že tato její velkorysá forma bude upozorňovat na význam tématu. Pokusme se společně narušit zaběhlé stereotypy a veďme děti k respektu a laskavosti ke všem zvířatům. Rozhodně si to zaslouží.
Moc vám děkuji! Marcela

MEKY MEK! Skutečný svět zvířátek