Ledový zámek

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisBrilantní novela známého norského spisovatele Tarjei Vesaase v novém komiksovém zpracování Martiny Špinkové. Publikace je dvoudílná publikace - komiks…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 25,11 € - SLEVA
Cena s DPH
20,85
Změna měny Platba v CZK

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelCesta domů
ISBN978-80-88126-85-0
EAN9788088126881
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.00 Kg
Rozměr190x260
VazbaV8 a V4 s klopami
Počet stran160 a 104

Bližší informace o knize "Ledový zámek"

Brilantní novela známého norského spisovatele Tarjei Vesaase v novém komiksovém zpracování Martiny Špinkové. Publikace je dvoudílná publikace - komiksová a textová část. Ledový zámek, autor Tarjei Vesaase, Martina Špinková.


Anotace knihy " Ledový zámek, autor Tarjei Vesaase, Martina Špinková"

Autor brilantní novely pro mládež, norský klasik Tarjei Vesaas, prokázal na nevelké ploše svou geniální schopnost vcítit se do mysli a srdcí náctiletých „dětí“. Jeho dvě hrdinky, veselá a družná Siss a plachá, uzavřená Unn, zpečetí nové přátelství – a vzápětí se jedna z nich ztratí. Křehký příběh se odehrává v kulisách norské zimy a následného tání a příchodu jara. Je o dospívání, kamarádství, tajemství, smutku, o potřebě mlčet i potřebě se svěřovat a povídat si. Vypráví o tom, jak se my lidé můžeme navzájem osvobodit ze zakletí.

Knížka vychází v tradičním překladu Heleny Kadečkové opatřeném novou jazykovou redakcí Jarky Vrbové jako dvousvazkový soubor: v měkké vazbě původní
Vesaasův text a v pevné vazbě moderní obrazová kniha na pomezí komiksu doprovázená zjednodušeným vyprávěním. Ilustrací a úpravy textu se ujala renomovaná autorka dětských knih a malířka Martina Špinková. Graficky knihu upravila Eliška Kudrnovská ze studia Designiq. Dvoudílná publikace je spojena barevně sladěnou pruženkou.

Krásná kniha v tlumené barevnosti, nevtíravě půvabná, může být vhodným dárkem jak pro starší dítě, tak pro dospělého. Kniha poprvé vyšla v Norsku v roce 1963 a hned vzbudila velký ohlas a sklízela literární ceny. V roce 1987 byl román zfilmován.

Pro koho: pro děti od 10 let, jejich rodiče a prarodiče, pedagogy, psychology

Klíčová slova: dospívání vztahy mezi dětmi | smrt v dětském kolektivu | vztahy v rodině | emoce | truchlení dětí a dospívajících.
Cesta domů

Obsah knihy: Ledový zámek

Ledový zámek - examplesLedový zámek - examplesLedový zámek - examplesLedový zámek - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz