Cesty dětí do staletí 2 aneb Jak Běla a Kuba putovali za našimi panovníky

Autor: Česky2015Slovart

První díl Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla a Kuba poznávali naši historii se dostal do výběru Nejlepší knihy dětem za rok 2012/2013. A je tu pokračování putování Běly a Kuby pomocí stroje času do minulosti naší země!

199 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 249 Kč - SLEVA

Název: Cesty dětí do staletí 2 aneb Jak Běla a Kuba putovali za našimi panovníky  ISBN: 9788073911669  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788073911669  Hmotnost: 0.76 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 80  Rozměr: 300 x 215 mm  Nakladatel: Slovart
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Cesty dětí do staletí 2 aneb Jak Běla a Kuba putovali za našimi panovníky, Kateřina Schwabiková

Zatímco v předchozí knížce děti poznávaly všední život („jak se u nás tehdy žilo"), nyní se seznamují s panovníky a prezidenty. Kdo a jak u nás v jednotlivých stoletích vládl? Jak se proměňovaly formy vlády v Čechách a na Moravě od raného středověku po 20. století? Běla a Kuba se například setkají s knížetem Svatoplukem, pečou oplatky s knížetem Václavem, zažijí pohřeb Karla IV., jsou svědky volby Jiřího z Poděbrad králem, octnou se na dvoře Rudolfa II., účastní se korunovace Karla VI. a Alžběty Kristýny či svatby Františka Josefa I. nebo navštíví na Hradě T. G. Masaryka. Kniha dodržuje osvědčenou koncepci prvního dílu - kromě bohatě ilustrovaného kresleného příběhu, v němž Běla a Kuba prožívají nevšední dobrodružství, tvoří každou kapitolu čtivé a srozumitelné doprovodné texty, doplňkové rámečky, tipy na výlet i nejrůznější zábavné úkoly a hříčky. Kniha je určena především žákům druhého stupně základních škol, ale díky velkému podílu nádherných a dějově plných ilustrací si na své přijdou i děti mnohem mladší.

Cesty dětí do staletí 2 aneb Jak Běla a Kuba putovali za našimi panovníky