Bíle - Knížka o zimě a sněhu

Autor
InformaceČesky, 2012
PopisSníh je jednou z nejzáhadnějších věcí na světě, která nás nikdy nepřestane udivovat. Fascinuje nejen děti a jejich rodiče, ale především zvířata žijíc…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN80-87474-77-8
EAN9788087474778
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.38 Kg
Rozměr193 × 277 mm
Vazbavázaná
Počet stran40

Bližší informace o knize "Bíle - Knížka o zimě a sněhu"

Sníh je jednou z nejzáhadnějších věcí na světě, která nás nikdy nepřestane udivovat. Fascinuje nejen děti a jejich rodiče, ale především zvířata žijící v polích a v lese. Tedy alespoň podle básníka Hynka Viléma, jenž tomuto údivu, této fascinaci věnoval svou novou sbírku BÍLE. V jeho básních chumelí, napadlo hodně sněhu, vše je bílé a zvířata se diví. Některá jsou zmatená, jiná si zkoušejí podobně jako děti užít zimní radovánky. Bíle - Knížka o zimě a sněhu, autor Hynek Vilém.


Anotace knihy " Bíle - Knížka o zimě a sněhu, autor Hynek Vilém"

Jak napovídá již sám název, převládající barvou i náladou sbírky je bílá. Bílá je všude, na obálce, na předsádkách, na všech ilustracích a vlastně i v básních. Jako by knihu stvořila sama zima, napsala či namalovala ji „bílou na bílé“, jak můžeme číst v úvodní básni:
Padá / Bíle / Bílou na bílé /zima verše spřádá /z dlouhé chvíle
Padá / Bíle / Na bílou bíle /zima bílí /a krátí si dlouhou chvíli
Sbírka je velmi pestrá a má celou řadu poloh a odstínů. Básně náladové a poetické se prolínají s hravými a laškovnými, které připomenou básníkův typický styl z předchozích knížek. V závěru sbírky nás zima z českých lesů a polí zavane někam velmi daleko, až na Antarktidu mezi tučňáky…
Autorkou ilustrací je Pavlína Váchová, designérka a výtvarnice z Kamenického Šenova, která básníkovu originální představu zimy pojala především jako výzvu k poetickému „Setkání“..
B&P Publishing

Obsah knihy: Bíle - Knížka o zimě a sněhu

Bíle - Knížka o zimě a sněhu - examplesBíle - Knížka o zimě a sněhu - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz