Václav Vavřinec Reiner

Autor: Česky2013Academia

Monografie předního znalce českého a středoevropského barokního umění prof. Preisse věnovaná jednomu z nejvýznamnějších malířů této epochy mnohonásobně přesahuje autorovu práci z roku 1970.

Již není v prodeji
Název: Václav Vavřinec Reiner  ISBN: 80-200-2180-9  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788020021809  Hmotnost: 6.42 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 1200  Rozměr: 243 × 305 mm  Nakladatel: Academia
informace ke knize

Detail knihy ~ Václav Vavřinec Reiner, Pavel Preiss

Preiss chronologicky a velmi detailně sleduje životní osudy a dílo Václava Vavřince Reinera, stejně jako dobový historický i myšlenkový kontext, z něhož jeho dílo vyrůstalo a těžilo, a zohledňuje moderní poznatky o tomto umělci. Vlastní text doprovází oddíl dokumentace, který soustřeďuje všechny známé archivní doklady k životu a uměleckým dílům Reinera, stejně jako kritický soupis malířových fresek, oltářních obrazů, olejových skic k freskám a obrazům, portrétů, kabinetních obrazů, kreseb a rytin vytvořených podle Reinerových předloh. V katalogu nechybí ani obrazy nezvěstné, neověřitelné či díla Reinerovi dříve mylně připsaná.

Václav Vavřinec Reiner