TEĎ - Práce Evy Kmentové

Autor
InformaceČesky, 2006
PopisK retrospektivní výstavě vydalo nakladatelství Arbor vitae ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně a rodinou Evy Kmentové monografii Ludmily Vachtové…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 990
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMoravská Galerie
ISBN9788086300595
EAN9788086300595
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.26 Kg
Rozměr210x260 mm
Vazbapevná
Počet stran303

Bližší informace o knize "TEĎ - Práce Evy Kmentové"

K retrospektivní výstavě vydalo nakladatelství Arbor vitae ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně a rodinou Evy Kmentové monografii Ludmily Vachtové a Polany Bregantové Teď. Práce Evy Kmentové. Česky, anglicky TEĎ - Práce Evy Kmentové, autor Ludmila Vachtová, Polana Bregantová.


Anotace knihy " TEĎ - Práce Evy Kmentové, autor Ludmila Vachtová, Polana Bregantová"

Eva Kmentová byla zcela zaujata přítomností a bezprostředně reagovala na podněty současnosti, proto se kniha jmenuje TEĎ. Od dívčích let až do smrti si psala deník, v němž komentovala svou práci, proto se soupis její tvorby v monografii a výstava v Mánesu jmenují Deník díla. Dílo Evy Kmentové je motivováno autobiograficky a podmíněno topograficky třemi ateliéry, v nichž pracovala: Židovské pece, později "Doupě" v Kalininově ulici na Žižkově, nakonec Stodola na Smíchově.
Monografii uvádí komentované Životopisné album, dále vzpomínka Olbrama Zoubka na společný ateliér a trojdílný esej Ludmily Vachtové. Tematickým jádrem a těžištěm publikace je Deník díla, kompletní, obrazově dokumentovaný soupis 612 dosažitelných prací z let 1951-1979, zpracovaný Polanou Bregantovou. Výběr z textů Evy Kmentové - mezi nimi je i několik nepublikovaných - tvoří plynulý přechod k dokumentační části..
Moravská Galerie

Obsah knihy: TEĎ - Práce Evy Kmentové

TEĎ - Práce Evy Kmentové - examplesTEĎ - Práce Evy Kmentové - examplesTEĎ - Práce Evy Kmentové - examplesTEĎ - Práce Evy Kmentové - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz