StArt. Sport jako symbol ve výtvarném umění

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisUmělecká díla se sportovní tematikou nemusí být jen součástí obrazových dějin sportu, ale mohou přinášet i svědectví o životě společnosti a člověka. K…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 690
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN978-80-7467-089-3
EAN9788074670893
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.23 Kg
Rozměr220 x 270 mm
VazbaV8
Počet stran197

Bližší informace o knize "StArt. Sport jako symbol ve výtvarném umění"

Umělecká díla se sportovní tematikou nemusí být jen součástí obrazových dějin sportu, ale mohou přinášet i svědectví o životě společnosti a člověka. Kniha StArt představuje v pěti kapitolách, doplněných kratšími příspěvky, sport v předních dílech světového i českého umění. Texty: Texty: Vojtěch Lahoda, Milan Pech, Andrea Steckerová, Rostislav Švácha, Tomáš Winter (Dorota Gremlicová, Jiří Kubeš, Jan Lomíček, Elvíra Němečková, Vítězslav Prchal, Lucie Swierczeková, Magda Španihelová) StArt. Sport jako symbol ve výtvarném umění, autor kolektiv.


Anotace knihy " StArt. Sport jako symbol ve výtvarném umění, autor kolektiv"

Nejdříve jako noblesní zábavu, se zaměřením na staré aristokratické sporty 16. až 18. století. Estetickými a erotickými aspekty obnovy řeckého ideálu atletického těla, jak se projevovaly v občanských hnutích tělesné výchovy v 19. století, se zabývá text Sport jako šlechtitel těla. Další kapitola sleduje proměny zobrazování sportovních námětů v umění modernismu a avantgardy a sport jako výraz modernosti v prostředí metropole. Kniha připomíná také kontroverzní roli sportu jako politického nástroje v ideologiích 20. století. Poslední kapitola prezentuje díla, v nichž sportovní téma vyjadřuje stav a úděl člověka v moderním světě a sport je tak chápán jako metafora existence. Srovnávací zahraniční obrazový materiál umožňuje postihnout fenomén sportu a jeho zobrazení ve výtvarném umění komplexně, proto takto koncipovaná kniha – připravená týmem historiků umění z Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky, Karlovy univerzity, Národní galerie v Praze a Národního muzea – nemá v rámci světa obdobu. Vychází ve spolupráci s Českým olympijským výborem odděleně v české a anglické verzi..
Arbor Vitae

Obsah knihy: StArt. Sport jako symbol ve výtvarném umění

StArt. Sport jako symbol ve výtvarném umění - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz