StArt. Sport as a Symbol in the Fine Arts

Autor
InformaceAnglicky, 2016
PopisUmělecká díla se sportovní tematikou nemusí být jen součástí obrazových dějin sportu, ale mohou přinášet i svědectví o životě společnosti a člověka. K…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 690
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN9788074670909
EAN9788074670909
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost1.23 Kg
Rozměr220 x 270 mm
VazbaV8
Počet stran320

Bližší informace o knize "StArt. Sport as a Symbol in the Fine Arts"

Umělecká díla se sportovní tematikou nemusí být jen součástí obrazových dějin sportu, ale mohou přinášet i svědectví o životě společnosti a člověka. Kniha StArt představuje v pěti kapitolách, doplněných kratšími příspěvky, sport v předních dílech světového i českého umění. Texty: Texty: Vojtěch Lahoda, Milan Pech, Andrea Steckerová, Rostislav Švácha, Tomáš Winter (Dorota Gremlicová, Jiří Kubeš, Jan Lomíček, Elvíra Němečková, Vítězslav Prchal, Lucie Swierczeková, Magda Španihelová) StArt. Sport as a Symbol in the Fine Arts, autor Rostislav Švácha (ed.).


Anotace knihy " StArt. Sport as a Symbol in the Fine Arts, autor Rostislav Švácha (ed.)"

Nejdříve jako noblesní zábavu, se zaměřením na staré aristokratické sporty 16. až 18. století. Estetickými a erotickými aspekty obnovy řeckého ideálu atletického těla, jak se projevovaly v občanských hnutích tělesné výchovy v 19. století, se zabývá text Sport jako šlechtitel těla. Další kapitola sleduje proměny zobrazování sportovních námětů v umění modernismu a avantgardy a sport jako výraz modernosti v prostředí metropole. Kniha připomíná také kontroverzní roli sportu jako politického nástroje v ideologiích 20. století. Poslední kapitola prezentuje díla, v nichž sportovní téma vyjadřuje stav a úděl člověka v moderním světě a sport je tak chápán jako metafora existence. Srovnávací zahraniční obrazový materiál umožňuje postihnout fenomén sportu a jeho zobrazení ve výtvarném umění komplexně, proto takto koncipovaná kniha – připravená týmem historiků umění z Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky, Karlovy univerzity, Národní galerie v Praze a Národního muzea – nemá v rámci světa obdobu. Vychází ve spolupráci s Českým olympijským výborem odděleně v české a anglické verzi..
Arbor Vitae

Obsah knihy: StArt. Sport as a Symbol in the Fine Arts

StArt. Sport as a Symbol in the Fine Arts - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz