Příběh malíře

Autor
InformaceČesky, 2012
PopisŽivotní příběh akademického malíře Jaroslava Fanty je možná stejně prostý jako název knihy – narodil se, stal se malířem, žije a maluje. Mezi těmi něk…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelBarrister & Principal Publishing
ISBN80-87474-41-9
EAN9788087474419
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.52 Kg
Rozměr167 × 221 mm
Vazbavázaná
Počet stran224

Bližší informace o knize "Příběh malíře"

Životní příběh akademického malíře Jaroslava Fanty je možná stejně prostý jako název knihy – narodil se, stal se malířem, žije a maluje. Mezi těmi několika slovy se však odehrává téměř celé století. Příběh malíře, autor Jaroslav Fanta.


Anotace knihy " Příběh malíře, autor Jaroslav Fanta"

A my jím projdeme spolu s chlapcem narozeným v suterénu starých pražských Holešovic, odzbrojeni nevšední upřímností, s níž budoucí malíř líčí svoji mnohdy strastiplnou pouť. Dětství, v němž byl svědkem úpadku milované matky závislé na lécích, jinošství, v němž ho potkal fatální úraz ruky, totální nasazení v Říši, každodenní boj o kousek živobytí, první lásky, nekonvenční formální i neformální vztahy, ženy jako družky, průvodkyně i poetické objekty touhy i tvorby. Přátelé a umělci včetně takových, jako byli Sudek, Holan, Otčenášek, Werich a další, kteří ho ovlivnili a inspirovali. A hlavně tvorba samotná – malování jako nutnost, práce i smysl života. Životní příběh malíře je poutí, která vede často zákrutami, odbočkami i slepými uličkami, malíř však vždy kráčí vzpřímeně a s pohledem vizionářsky upřeným na horizont krajiny i života..
Barrister & Principal Publishing

Obsah knihy: Příběh malíře

Příběh malíře - examplesPříběh malíře - examplesPříběh malíře - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz