Otto Gutfreund - cesta ke kubismu

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisNakladatelství Gallery uvádí na knižní trh monografickou studii historika umění Jiřího Šetlík o sochaři Otto Gutfreundovi. Je soustředěna k cestě aut…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
3 500
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGallery
ISBN80-86990-20-0
EAN9788086990200
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.90 Kg
Rozměr230 × 290 mm
Vazbapevná vazba s přebalem
Počet stran256

Bližší informace o knize "Otto Gutfreund - cesta ke kubismu"

Nakladatelství Gallery uvádí na knižní trh monografickou studii historika umění Jiřího Šetlík o sochaři Otto Gutfreundovi. Je soustředěna k cestě autorovy tvorby ke kubismu v rámci úsilí mladých umělců o „nový sloh“. Otto Gutfreund - cesta ke kubismu, autor Doc. PhDr. Jiří Šetlík.


Anotace knihy " Otto Gutfreund - cesta ke kubismu, autor Doc. PhDr. Jiří Šetlík"

Gutfreundovo díla z let 1910 - 1920 se řadí k nejdůležitějším počinům české avantgardy. I když tuto etapu připomínají studie českých badatelů, bývá neprávem pomíjena ve světové literatuře. Ke Gutfreundově tvorbě se prostřednictvím domácích i zahraničních výstav hlásili jeho přátelé ze Skupiny výtvarných umělců, nebyl dosud zhodnocen umělcův význam ve vývoji světové avantgardy. Jako předseda Skupiny přijel Otto Gutfreund v roce 1914 do Paříže, aby s její tvorbou seznámil centrum tehdejšího uměleckého světa. Na úkor své tvorby se po vypuknutí 1. světové války umělec vzdal tvůrčí práce, aby se jako vlastenec přihlásil do řad francouzské cizinecké legie a bojoval za samostatnost své země. Po bojích na frontě byl společně se svými druhy za údajnou vzpouru od roku 1916 neprávem internován. Jen na čas se během internace vrátil k tvorbě. Po návratu do Paříže po konci války se s ohledem na odlišnost společenské atmosféry vzdal kubismu ve prospěch nového programu poesie civilismu. Kniha zachycuje dramatické dějství Gutfreundova tvůrčího zrání k heroické etapě kubismu, který na počátku 20. let po návratu do Prahy opustil ve prospěch ideje umění, jež mělo sloužit nově založené republice.
Grafická úprava; akad. mal. Rostislav Vaněk, Mgr.A. Tomáš Nedoma.
Gallery


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz