Michaela Vélová Maupicová

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2019
PopisObsáhlá monografie autorky v grafické úpravě Dragany Živanović Poláchové a s texty Magdalény Juříkové, Petra Vaňouse, Ivy Mladičové, Terezie Zemánkové…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 190
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie hlavního města Prahy
ISBN978-80-7010-150-6
EAN9788070101506
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.30 Kg
Rozměr290x230 mm
Vazbavázaná
Počet stran304

Bližší informace o knize "Michaela Vélová Maupicová"

Obsáhlá monografie autorky v grafické úpravě Dragany Živanović Poláchové a s texty Magdalény Juříkové, Petra Vaňouse, Ivy Mladičové, Terezie Zemánkové a Milana Periče. Tato monografie byla vydána u příležitosti stejnojmenné výstavy, která se koná v Colloredo-Mansfeldském paláci (Karlova 189/2, Praha 1) od 8.5. do 25.8.2019. Michaela Vélová Maupicová, autor Magdalena Juříková, Iva Mladičová, Milan Perič, Petr Vaňous, Terezie Zemánková.


Anotace knihy " Michaela Vélová Maupicová, autor Magdalena Juříková, Iva Mladičová, Milan Perič, Petr Vaňous, Terezie Zemánková"

Dílo předčasně zesnulé umělkyně představuje ve výběru výstava připravená kolektivem kolegů z GHMP a kurátora Petra Vaňouse. Tato „kreslířka a malířka s přesahem k objektu, instalaci a novým médiím, si za dobu svého působení vypracovala osobitý výtvarný projev ‚dějové abstrakce‘, kterou bychom mohli označit za svého druhu existenciální. Kresby Michaely Maupicové představují živelně se množící, neklidný, všepohlcující ornament, někdy ukázněný do symetrických soustav, jindy utíkající a rozlévající se náhodně po formátu i mimo něj nebo expandující přímo do prostoru. Máme tu před sebou řád v náhodnosti, zvětšeninu umožňující v modelové situaci zvoleného jednotícího prvku a jeho zmnožení nahlédnout naši analogickou představu o dění mimo nás a v nás.“.
Galerie hlavního města Prahy

Obsah knihy: Michaela Vélová Maupicová

Michaela Vélová Maupicová - examplesMichaela Vélová Maupicová - examplesMichaela Vélová Maupicová - examplesMichaela Vélová Maupicová - examplesMichaela Vélová Maupicová - examples

Recenze knihy: Michaela Vélová Maupicová


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Zákazník, 01.09.2019, iUmeni
Velmi kvalitně a krásně zpracovaná kniha

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz