Karel Demel Deník + grafika

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisSkvělý, formátově atypický příspěvek k tvorbě jednoho z nejznámějších českých grafiků své generace.Bibliofilské číslované a signované vydání, 250 kusů…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 190
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelART D
ISBN9788087368114
EAN9788087368114
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.00 Kg
Rozměr300x220 cm
Vazbavázaná
Počet stran260

Bližší informace o knize "Karel Demel Deník + grafika"

Skvělý, formátově atypický příspěvek k tvorbě jednoho z nejznámějších českých grafiků své generace.Bibliofilské číslované a signované vydání, 250 kusů, Součástí je signovaný grafický list. Karel Demel Deník + grafika, autor Jiří Šerých a Břetislav Ditrich.


Anotace knihy " Karel Demel Deník + grafika, autor Jiří Šerých a Břetislav Ditrich"

Do díla tohoto světově známého výtvarníka nás uvádí dvojce takříkajíc též na slovo vzatá, kunsthistorici a znalci umění Jiří Šerých a Břetislav Ditrich. Jejich zasvěcené texty nám poodhrnují závěsy třinácté Demelovy komnaty. Od lásky k hudbě až po neméně silný vztah k výtvarnému umění. I o trnité cestě za úspěchem. Jako první se ke slovu v představované publikaci dostal Šerých, přičemž shrnul z jeho úst o Demelově tvorbě a autorském hledání to nejdůležitější, z mnohokráte již řečeného. Po tomto, svižným perem zkušeného kunsthistorika napsaného grafikova curriculum vitae, nastupuje Ditrich. I on, jako jeho kolega, se s Karlem Demelem zná „…dlouho, hodně dlouho…“ Jako vyznamenání přijal Břetislav Ditrych umělcovo přání, aby k vybraným kresbám v chystané knize připojil pár slov. Což s potěšením učinil. A my dnes můžeme jen obdivovat, jak se s nelehkým úkolem vyrovnal, a zdařile okomentoval Demelovy ilustrace, leckdy neklidné, spletité a mnohovýznamné i symbolické.

Téměř dvě stovky ilustrací

Kartonová kazeta, ve které je kniha uložena, z publikace činí dárkovou záležitost. Tím to ale nekončí! Milovník umění a díla Karla Demela najde úžasný bonus v podobě Mistrova podpisu s číslováním této bibliofilie a především pak díky grafickému listu, přichycenému na samotném závěru této jedinečné publikace. Přichycenému jemně, podtrhujeme jemně, aby se dal snadno za účelem zapaspartovány či zarámování vyjmout..
ART D


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz